14 marca 2014

Jubileusz na Żywiecczyźnie!

Wyjątkowo zapowiada się kolejny Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W sobotę, 15 marca, młode szczypiornistki zagrają w podżywieckim Czernichowie i tym samym uświetnią cztery lata piłki ręcznej na Żywiecczyźnie! Z tej okazji w specjalnym meczu zagrają dwie nowe drużyny! Jednym z honorowych patronów rozgrywek jest ZPRP.

/Fot. K.Kastelik (Archiwum)

– Szlagierowym spotkaniem będzie na pewno pojedynek Żywca z ekipą Bystra Team Ciapki, czyli obecnych wicemistrzyń z mistrzyniami Podbeskidzia. Z kolei o 14.00 planowane jest oficjalne rozpoczęcie turnieju, a tuż po nim swoje pierwsze mecze rozegrają nowe drużyny PTG Sokół II w Gminie Czernichów i Radziechowy – zapowiada Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który uświetni 4 lata piłki ręcznej na Żywiecczyźnie.

– Wszystko zaczęło się od Pawła Szczotki, dziennikarza “Kroniki Beskidzkiej” i obecnie rzecznika prasowego Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. 20 marca 2010 roku przyjechał do Łękawicy, aby zrobić reportaż o dziewczynach, które chciałyby grać w ręczną. I wtedy postanowił im pomóc. Wspólnie z Jarosławem Dudkiem, obecnie wiceprezesem Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Żywiecczyzna, zachęcali dziewczęta i ich nauczycieli do tworzenia amatorskich drużyn. Dzięki temu już 23 października 2010 roku wystartowała Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt, w której początkowo grało dziewięć drużyn. Dzisiaj jest ich już aż 19! Oprócz drużyn do pomocy przy organizacji ligi przyłączało się z czasem coraz więcej ludzi. Dzisiaj w lidze gra sporo ponad 300 dziewcząt i wciąż ich przybywa. Nie da się ukryć, że dzięki temu Żywiecczyznę ogarnął istny szał na szczypiorniaka! Warto to wszystko przypomnieć i pamiętać, zwłaszcza, gdy teraz pojawia się coraz więcej osób, które twierdzą, że to one zapoczątkowały piłkę ręczną na Żywiecczyźnie – podkreśla Hubert Rodak z SPR Żywiecczyzna i sędzia podbeskidzkiej ligi.

Turniej Ligowy objęty został honorowym patronatem Wójta Gminy Czernichów Adama Kosa, a w ramach 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach – pod honorowym patronatem wojewody śląskiego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest