18 marca 2014

“Rozwijać się jako zespół”

Już za niecałe trzy tygodnie ponownie zobaczymy w akcji szóstą drużynę Europy. Reprezentacja Polski mężczyzn po raz pierwszy w historii zawita do Lublina, gdzie w dniach 4-6 kwietnia podejmie w turnieju towarzyskim Białoruś, Rosję oraz Czechy. – Dzięki takim meczom dalej rozwijamy się jako zespół – mówi Michael Biegler, trener Biało-czerwonych.

Kadra mężczyzn po raz pierwszy zawita do Lublina /Fot. GT

W ostatnim tygodniu Biegler, wraz ze swoim asystentem Jackiem Będzikowskim, podróżowali po kraju, analizując formę poszczególnych kadrowiczów. Szkoleniowcy obserwowali starcie w Kielcach, gdzie Vive Targi podejmowały Orlen Wisłę, w poniedziałek zawitali do Płocka, gdzie tym razem nafciarze zmierzyli się z PGE Stalą Mielec.

Ponadto Biegler i Będzikowski odwiedzili też Oborniki, gdzie trwały finały Mistrzostw Polski Juniorów. – Młodzi, polscy zawodnicy wymagają naszej obserwacji. W zeszłym roku zebraliśmy dużo ciekawych spostrzeżeń podczas finałów mistrzostw Polski juniorów w Kielcach. To zawsze ważny punkt w naszym kalendarzu – powiedział Niemiec.

Kwietniowy turniej będzie dla Biało-czerwonych ważnym testem przed czerwcowymi meczami eliminacji do mistrzostw świata 2015, w których rywalami Polaków będą Niemcy. Wiadomo już, że w Lublinie polska drużyna wystąpi w najsilniejszym możliwym zestawieniu.

Na początek towarzyskich zmagań nasza drużyna zmierzy się z Białorusinami, będzie to już trzecie starcie obu ekip w 2014 roku. Podczas Turnieju Noworocznego na Węgrzech rywale triumfowali 29:28, ale kilkanaście dni później, podczas duńskich finałów ME 2014, to Polacy zwyciężyli 31:30, po bramce Mariusza Jurkiewicza w ostatnich sekundach spotkania.

Kolejni przeciwnicy również stawali już w tym roku na drodze podopiecznych Michaela Bieglera. Wygrana z Rosjanami 24:22, dała nam awans do fazy zasadniczej ME 2014. Z kolei Czechów pokonaliśmy 31:23 podczas wspomnianego Turnieju Noworocznego.

Czy to dobrze, że w tak krótkim odstępie czasu zmierzymy się z tymi samymi rywalami?- zapytaliśmy selekcjonera polskiej kadry.

– To będzie przede wszystkim dobrze obsadzony turniej i możliwość zagrania z wymagającymi przeciwnikami. Dzięki temu będziemy mogli dalej się rozwijać jako zespół – podkreślił Biegler.

Bezpośrednią relację ze wszystkich potyczek w ramach lubelskiego turnieju przeprowadzi telewizja Polsat, najprawdopodobniej na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.

Już niebawem do sprzedaży trafią też bilety, które będzie można zamawiać za pośrednictwem strony http://mkslublin.zissb.pl/.

Plan gier turnieju towarzyskiego w Lublinie:

04.04.2014 (piątek):

Czechy – Rosja /godz. 18:00

Polska – Białoruś /godz. 20:30

05.04.2014 (sobota):

Białoruś – Czechy /godz. 16:30

Polska – Rosja /godz. 19:00

06.04.2014 (niedziela):

Rosja – Białoruś /godz. 18:00

Polska – Czechy /godz. 20:30

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest