21 marca 2014

Czas na wielkie, reprezentacyjne granie!

Koniec marca i pierwsze tygodnie kwietnia będą bardzo gorącym okresem dla kadr narodowych we wszystkich ośmiu kategoriach wiekowych. Wszystkie reprezentacje spotkają się w tym czasie na konsultacjach szkoleniowych, przed nimi mecze o punkty i towarzyskie, jedynie kadra juniorek młodszych nie ma w planach żadnego spotkania rangi międzypaństwowej. To będzie niezwykle emocjonujący czas dla wszystkich kibiców piłki ręcznej!

Jako pierwsze zgrupowania rozpoczną kadra narodowa kobiet oraz młodzieżowa kadra narodowa kobiet.

Czwarta drużyna świata już od piątkowego wieczora przygotowywać się będzie w Zielonej Górze do dwumeczu z Portugalią, w ramach kwalifikacji do finałów ME 2014. Wpierw Biało-czerwone zmierzą się z rywalkami w portugalskiej Mai (środa, 26marca, godzina 22:00 czasu polskiego), a następnie podejmą Iberyjki w zielonogórskiej hali CRS (niedziela, 30 marca, godzina 17:30). Polki bardzo potrzebują punktów, w pierwszych dwóch spotkaniach poniosły bowiem porażki z Czarnogórą oraz Czechami i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy trzeciej. Do turnieju na Węgrzech i w Chorwacji awans wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Z kolei dla podopiecznych trener Andrzeja Niewrzawy czas na decydujący test przyjdzie w połowie kwietnia. W dniach 17-19 kwietnia kadra młodzieżowa w walce o finały mistrzostw świata zmierzy się z rówieśniczkami z Serbii, Holandii i Słowacji. Impreza odbędzie się w Chorzowie.

Dlatego tak istotne jest rozpoczynające się w sobotę zgrupowanie w Cetniewie, gdzie zawita również kadra juniorek prowadzona przez Monikę Marzec. Stawkę towarzyskiego turnieju, który zaplanowano na 27-29 marca uzupełnią Rumunki oraz Litwinki.

Także w dniach 23-30 marca spotka się ostatnia z żeńskich kadr – juniorki młodsze. Zawodniczki Tomasza Konitza będą przez tydzień trenować w Szczyrku i jako jedyna grupa nie rozegrają żadnych oficjalnych spotkań międzypaństwowych.

Początek kwietnia to okres, w którym spotkają się zaś kadry męskie. Reprezentacja seniorów już od 2 kwietnia trenować będzie w Lublinie, gdzie w dniach 4-6.04 weźmie udział w turnieju towarzyskim.

Na początek zmagań nasza drużyna zmierzy się z Białorusinami, będzie to już trzecie starcie obu ekip w 2014 roku. Podczas Turnieju Noworocznego na Węgrzech rywale triumfowali 29:28, ale kilkanaście dni później, podczas duńskich finałów ME 2014, to Polacy zwyciężyli 31:30, po bramce Mariusza Jurkiewicza w ostatnich sekundach spotkania.

Kolejni przeciwnicy również stawali już w tym roku na drodze podopiecznych Michaela Bieglera. Wygrana z Rosjanami 24:22, dała nam awans do fazy zasadniczej ME 2014. Z kolei Czechów pokonaliśmy 31:23 podczas wspomnianego Turnieju Noworocznego.

Kwietniowy turniej będzie dla Biało-czerwonych ważnym testem przed czerwcowymi meczami eliminacji do mistrzostw świata 2015, w których rywalami Polaków będą Niemcy. Wiadomo już, że w Lublinie polska drużyna wystąpi w najsilniejszym możliwym zestawieniu.

W ostatnich dniach marca w Dzierżoniowie spotkają się kadry młodzieżowców i juniorów młodszych. Po trzech dniach wspólnych treningów podopieczni Krzysztofa Kisiela udadzą się do Pragi, gdzie w ramach turnieju kwalifikacyjnego zagrają o awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Oprócz ekipy gospodarzy rywalami Polaków będą Słowacy i Duńczycy.

Tymczasem do Dzierżoniowa zawitają młodsze juniorskie reprezentacje Islandii, Norwegii oraz Węgier. Turniej towarzyski z udziałem tych ekip (4-6.04), będzie dla drużyny trenera Dariusza Tomaszewskiego pierwszym oficjalnym sprawdzianem na arenie międzynarodowej.

Dokładnie w tym samy terminie w Dąbrowie Tarnowskiej rywalizować będzie reprezentacja juniorów, jej przeciwnikami będą Węgrzy, Serbowie oraz Czesi. Jest to kolejny ważny towarzyski test dla zawodników Rafała Kuptela. Przypomnijmy, że już w dniach 14-28 sierpnia nasza drużyna będzie gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Europy, które odbędą się w Gdańsku i w Gdyni.

Nie możemy też zapominać o zbliżającym się turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski , który w dniach 12-13 kwietnia odbędzie się w hali stołecznego Torwaru. W sobotnich półfinałach Azoty Puławy zmierzą się z Vive Targi Kielce (godzina 18:00), natomiast Chrobry Głogów podejmie Orlen Wisłę Płock (godzina 20:30). Niedzielny mecz o trzecią lokatę oraz wielki finał również zaplanowano odpowiednio o 18:00 i 20:30.

  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest