26 marca 2014

Pewne zwycięstwo Biało-czerwonych

W trzeciej serii spotkań kwalifikacji do finałów mistrzostw Europy reprezentantki Polski pokonały na wyjeździe Portugalię 24:17 (11:7). Gospodynie tylko w pierwszym kwadransie gry były w stanie stawić opór Biało-czerwonym, kolejne minuty to już wyraźna dominacja Bipodopiecznych Kima Rasmussena. Już w niedzielę w Zielonej Górze czwarta drużyna świata podejmie rywalki z Płw. Iberyjskiego w meczu rewanżowym.

Karolina Kudłacz z siedmioma bramkami na koncie była najskuteczniejsza w polskich szeregach /Fot. G.Trzpil (archiwum)

Jako pierwsza w polskich szeregach zapunktowała Karolina Semeniuk-Olchawa, jednak po trzech minutach to gospodynie prowadziły 2:1. Na szczęście kolejne trafienie rozgrywającej Zagłębia Lubin oraz gol Karoliny Kudłacz przyniosły rezultat 3:2 dla Biało-czerwonych.

Ambitne Portugalki postawiły na agresywną obronę i szukały szczęścia w szybkich kontratakach, taktyka ta przynosiła rezultaty przez pierwszy kwadrans spotkania, kiedy tablica świetlna pokazywała rezultat 5:5.

Od tego momentu inicjatywę przejęły Polki, które odskoczyły miejscowym na dwie bramki. Bardzo dobrze spisywały się  wspomniane Kudłacz i Semeniuk-Olchawa, które potrafiły zagrozić bramkarce rywalek rzutami z dystansu.

Na sekundy przed końcem pierwszej partii, kiedy na listę strzelczyń wpisały się kolejno Sylwia Matuszczyk, Joanna Gadzina i Iwona NIedźwiedź, Polska wygrywała już 11:6.

Straty Portugalek zmniejszyła minimalnie najlepsza w ich szeregach Mariana Ferreira Lopes i do przerwy było 7:11.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od bramek Kudłacz i Semeniuk-Olchawy. Podopieczne Kima Rasmussena w pełni kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, systematycznie powiększając przewagę.

Po upływie ośmiu minut nasz zespół prowadził już 18:10. Znakomite zawody rozgrywała zawodniczka HC Lipsk, której Portugalki nie potrafiły zatrzymać w żaden sposób. Chwilę później Kudłacz zapisała na swoim koncie trafienie numer siedem, tym razem z rzutu karnego (21:12).

Portugalki starały się walczyć, udało im się zmniejszyć straty do pięciu bramek (16:21 w 53. minucie), ale na więcej tego wieczoru nie było ich stać.

Ostatecznie Polska pewnie pokonała Portugalię 24:17. Biało-czerwone jutro wracają do kraju i ze spokojem mogą przygotowywać się do niedzielnego meczu rewanżowego w Zielonej Górze.

W innym meczu „polskiej” grupy trzeciej, mistrzynie Europy Czarnogórki pokonały w Moście Czeszki 24:23 (11:10).