31 marca 2014

LM: Ćwierćfinał nie dla Vive Targów

W meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce uległo w Mannheim Rhein-Neckar Loewen 23:27 (14:16) i pożegnało się z rozgrywkami. O awansie niemieckiej drużyny przesądziła większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe, w Hali Legionów gospodarze wygrali bowiem 32:28. Bohaterem dzisiejszego spotkania był bramkarz Lwów Niklas Landin. Duńczyk bronił z 45-procentową skutecznością, w tym trzykrotnie zatrzymał rzuty kielczan z linii siedmiu metrów.

/Fot. G.Trzpil

W pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu, choć to gospodarze mieli lekką przewagę. Do przerwy Niemcy prowadzili 16:14, ale rezultat ten wciąż premiował mistrzów Polski. Niestety podopieczni Talanta Dujszebajewa fatalnie rozpoczęli drugą partię i pozwolili Lwom na powiększenie prowadzenia do pięciu bramek.

Od tego momentu zaczęła się wojna nerwów, którą niestety lepiej znieśli zawodnicy Rhein-Neckar. Vive miało swoje szanse, w dużej mierze w grze o awans utrzymywał je Sławomir Szmal, ale niestety zawiodła skuteczność i kielczanie zakończyli swoje starty w Champios League w tym sezonie.