2 kwietnia 2014

Juniorzy młodsi przed debiutem

Kadra narodowa juniorów młodszych (rocznik 1998 r.), której trenerem głównym jest Dariusz Tomaszewski, od niedzieli przebywa na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Jego podopieczni udziałem w turnieju, rozpoczynającym się w piątek, zadebiutują na arenie międzynarodowej. Ich rywalami będą rówieśnicy z Węgier, Islandii i Norwegii.

– W Dzierżoniowie mamy super warunki – mówi trener Tomaszewski. – Trenujemy dwa razy dziennie. A wieczory przeznaczamy na teorie. Wówczas analizujemy nasze wcześniejsze mecze.

Kadra rocznika ’98 dotychczas rozegrała osiem kontrolnych spotkań. Na zgrupowaniu przebywa 20 zawodników. W miejsce chorego, obrotowego Jakuba Bulskiego powołanie otrzymał Łukasz Telka (obaj Vive Targi Kielce). Po dwóch dniach, z powodu choroby, konsultację musiał opuścić rozgrywający Rafał Bajor (Chrobry Głogów). Dowołani zostali – bramkarz Dawid Skrzypczyk (Gwardia Opole) oraz obrotowy Ryszard Landzwojczak (Tęcza Kościan).

Trenerzy  Dariusz Tomaszewski i Michał Skórski

– Moi zawodnicy specjalnie nie zdają sobie jeszcze sprawy jakie czekają ich emocje. Sądzę jednak, że gdy tylko usłyszą hymn narodowy, to będą walczyć najlepiej jak tylko potrafią. Nasz skład jest wyrównany, ale powoli krystalizuje się trzon drużyny, liczący 7-10 graczy – ocenił polski trener.

Zagraniczne ekipy do Dzierżoniowa przyjadą w czwartek. Drużyny Islandii i Norwegii wylądują w Berlinie, skąd zostaną dowiezione na miejsce autokarami. Na ten ostatni środek transportu zdecydowali się Węgrzy, którzy przyjadą bezpośrednio ze swojej ojczyzny.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów młodszych

Program turnieju:
04.04. (piątek)
16:00 Islandia – Norwegia
18:00 Polska – Węgry

05.04. (sobota)
16:00 Węgry – Norwegia
18:00 Polska – Islandia

06.04. (niedziela)
10:00 Islandia – Węgry
12:00 Polska – Norwegia

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest