3 kwietnia 2014

Przed nami gorący czerwiec

Pierwsza połowa czerwca będzie obfitowała w wydarzenia związane z występami reprezentacji Polski, zarówno mężczyzn jak i kobiet. W sumie handballowi kibice w tym okresie będą mogli zobaczyć siedem meczów. Nasza męska drużyna powalczy o udział w Mistrzostwach Świata, a kobieca czyni starania o awans do Mistrzostw Europy.
Polacy grali już z Niemcami w Ergo Arenie w 2012 roku
Awizowane spotkania rozpoczną się 4 czerwca. W trójmiejskiej Ergo Arenie towarzysko zmierzą się męskie ekipy Polski i Hiszpanii. Mistrzowie świata, tegoroczni brązowy medaliści mistrzostw Europy będą ostatnim sparingpartnerem dla Biało-czerwonych, którzy przygotowują się do meczów play-off Mistrzostw Świata 2015 z Niemcami. Z tym rywalem zespół Michaela Bieglera rozegra pierwsze spotkanie 7 czerwca właśnie w Ergo Arenie. Przed rewanżem z Niemcami, do którego dojdzie w Magdeburgu 14 czerwca, polski zespół ponownie zagra z Hiszpanią. Do drugiego sprawdzianu z drużyną Manolo Cadenasa dojdzie 10 czerwca w płockiej Orlen Arenie.


Hala w Częstochowie

Trzy mecze mają zaplanowane nasze panie. Najpierw, 7 czerwca na południu Polski zagrają towarzysko z wymagającym rywalem. Trwają jeszcze ustalenia kto przyjedzie do naszego kraju. Wszystko z myślą o jak najlepszym przygotowaniu do dwóch ostatnich meczów w kwalifikacjach mistrzostw Europy 2014.  Zespół Kima Rasmussena 11 czerwca w Częstochowie, w walce o punkty, podejmie Czarnogórę. Warto dodać, że Hala Sportowa Częstochowa otrzymała nagrodę drugiego stopnia w konkursie "Budowa Roku 2012" – jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Obiekt na trybunach może pomieścić do 7000 widzów. Polki kwalifikacje do Euro 2014 zakończą 14 czerwca, w Brnie, spotkaniem przeciw Czeszkom.

Polki, chcąc awansować, muszą wygrać w Czechach

Program meczów reprezentacji Polski zaplanowanych na czerwiec:
04.06. Polska – Hiszpania; Gdańsk/Sopot – towarzyski mężczyzn
07.06. Polska – Niemcy; Gdańsk/Sopot – kw. MŚ 2015 mężczyzn
07.06. rywal do ustalenia; południe Polski – towarzyski kobiet
10.06. Polska – Hiszpania; Płock – towarzyski mężczyzn
11.06. Polska – Czarnogóra; Częstochowa – kw. EHF Euro 2014 kobiet
14.06. Czechy – Polska; Brno  – kw. EHF Euro 2014 kobiet.
14.06. Niemcy – Polska; Magdeburg – kw. MŚ 2015 mężczyzn.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest