4 kwietnia 2014

Rosja ograła Czechy

W pierwszym meczu turnieju międzynarodowego reprezentacji męskich, który rozpoczął się w Lublinie, Rosja pokonała Czechy 22:19 (13:9). W drugim spotkaniu Polska zmierzy się z Białorusią.


Tak się składa, że wszyscy uczestnicy lubelskiego turnieju to finaliści niedawnych mistrzostw Europy. Jako pierwsze na parkiet Hali Globus wybiegły drużyny Czech i Rosji. W składach drużyn bez trudno można było się doszukać znanych nazwisk, jak choćby Rosjanin Konstantin Igropulo, ale nie wszyscy awizowani przez poszczególne federacje zawodnicy przyjechali do Lublina. Zabrakło przede wszystkim Bialorusina Siarheia Rutenki czy Czecha Filipa Jichy.


W bramce „sbornej” w wyjściowym składzie wystąpił bramkarz Vadim Bogdanov, nowy nabytek Azotów Puławy. To w dużej mierze dzięki jego interwencjom Rosjanie szybko objęli prowadzenie 4:2. Skutecznością wyróżniał się jego kolega z drużyny Dmitry Kovalev, który zwłaszcza z 7 metrów był trudny do zatrzymania.


Czesi nie zamierzali rezygnować z zanotowania korzystnego rezultatu. W swoich 
szeregach mieli jednak mniej indywidualności, a rzuty z nieprzygotowanych pozycji nie mogły zaskoczyć defensywy rywali. Wynik dla „sbornej” mógł być jeszcze korzystniejszy, gdyby między słupkami czeskiej bramki nie stał Petr Stochl.  Doświadczenie wyniesione z gry w Bundeslidze było dla niego bardzo przydatne.


Fot. Grzegorz Trzpil

W miarę upływu czasu drużyna Olega Kuleshova powiększała przewagę. Jeszcze przed przerwą momentami wynosiła ona pięć trafień.

W drugiej połowie na boisku pojawił się wspomniany już Igropulo. Rosjanie jednak, mając zaliczkę kilku bramek, nie forsowali szybkiego tempa.  Z kolei Czesi nie za bardzo mieli pomysł jak zniwelować straty. Co prawda doszli oni przeciwników na dystans dwóch goli (18:20), ale na więcej nie było już ich stać. 


Najlepszymi zawodnikami w zespołach zostali: Petr Stochl (Czechy), Vadim Bogdanov (Rosja).


Czechy – Rosja 19:22 (9:13)

Czechy: Mrkva, Stochl – Hrstka 4, Becvar 5, Jurka, Kubes, Motl 1, Strzinek 1, Skvaril 2, Petrovsky, Stehlik 1, Linhart 2, Sklenak, Hanisch 1, Sindelar, Konsel 2, Vinkelhofer.

Rosja: Sorokin, Bogdanov, Grams – Poliakov 1, Pyshkin 1, Shishkarev, Kovalev 5, Evdokimov, Kudinov, Nasyrov 1, Igropulo 2, Skopintsev, Afltulin 3, Aslanyan 1, Komogrov, Zhitnikov 5, Tatarintsev 3.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota. Widzów 2500.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest