6 kwietnia 2014

Kadrowicze “świecą pomocą”

Polscy piłkarze ręczni podczas międzynarodowego turnieju w Lublinie pokazali, że w każdym meczu dają z siebie wszystko i potrafią toczyć niezapomniane boje ze światową czołówką. Zakładając na ręce charakterystyczne bransoletki – symbol akcji „Świeć pomocą” na rzecz Fundacji Herosi, szczypiorniści ponownie udowodnili, iż zawsze są gotowi, by nieść pomoc potrzebującym.

Piłkarze ręczni na czele z trenerem Michaelem Bieglerem z entuzjazmem dołączyli do grona sportowców-ambasadorów akcji „Świeć pomocą” na rzecz podopiecznych Fundacji Herosi z oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

 – Słyszeliśmy o tej akcji i natychmiast zdecydowaliśmy się ją wspomóc – podkreśla trener.

ZOBACZ VIDEO z Michaelem Bieglerem na temat akcji „Świeć pomocą”.

 Zawodnikom bardzo spodobał się pomysł charytatywnego przedsięwzięcia, którego symbolem są unikatowe bransoletki z kryształami luminoforu.

– Po pierwsze szczytny cel, a po drugie fajny design – przyznaje rozgrywający Krzysztof Lijewski. Akcję „Świeć pomocą” wsparli szkoleniowcy Michael Biegler i Jacek Będzikowski oraz zawodnicy: Piotr Wyszomirski, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Bartosz Jurecki, Krzysztof Lijewski, Bartłomiej Jaszka i Michał Kubisztal.

Zaangażowanie szczypiornistów w akcję „Świeć pomocą” to kolejna inicjatywa w ramach trwającej od czterech lat współpracy z Fundacją Herosi, która aktywnie pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. Fundacja zbiera środki na zakup sprzętu medycznego dla oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki życzliwości Związku Piłki Ręcznej, sztabu szkoleniowego i zawodników podopieczni fundacji do tej pory kilkakrotnie wzięli udział w treningach i meczach reprezentacji. Zawodnicy odwiedzili także pacjentów na oddziale onkologii oraz przekazali rzeczy na aukcje charytatywne.

Poprzez udział w akcji „Świeć pomocą” szczypiorniści mają nadzieję, że ich pomoc przyczyni się do wzrostu sprzedaży charytatywnych bransoletek, a tym samym przełoży się na pozyskanie środków na zakup sprzętu medycznego dla oddziału onkologii. – Weźcie w niej udział, możecie bardzo wiele nam pomóc – zachęca bramkarz reprezentacji Sławomir Szmal. – My świecimy pomocą, świeć i Ty –  dodają Michał i Bartosz Jureccy.

W ramach akcji szczypiorniści znaleźli się w doborowej drużynie z innymi najlepszymi polskimi sportowcami – siatkarzami, piłkarzami nożnymi, koszykarkami oraz skoczkami narciarskimi, na czele z dwukrotnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem. Wkrótce do akcji mają dołączyć przedstawiciele kolejnych popularnych dyscyplin.

Więcej informacji na: www.swiecpomoca.pl i www.herosi.eu.

Cały dochód z akcji „Świeć pomocą” przeznaczony jest na cele charytatywne. Pierwszy z nich to pomoc Fundacji Herosi w zakupie sprzętu medycznego dla oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wkrótce do akcji dołączone zostaną kolejne fundacje wraz z bransoletkami z kryształami w innych kolorach. Jeden kolor to jeden cel.

Każdy może zostać ambasadorem akcji, jeśli wykona gest Skrzydeł Anioła i prześle zdjęcie organizatorom. Wszystkie nadesłane fotografie zostaną udostępnione na oficjalnym profilu „Świeć pomocą” na Facebooku.

/Fot. Herosi.eu

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest