6 kwietnia 2014

Biało-czerwoni z kompletem punktów

Na zakończenie towarzyskich zmagań w Lublinie reprezentanci Polski pokonali Czechów 28:21 (14:10). Początek spotkania należał do podopiecznych Michaela Bieglera, ale tuż po przerwie ambitni rywale doprowadzili do wyrównania. W końcowym kwadransie górę wzięły jednak wyższe umiejętności Biało-czerwonych, którzy mogą się cieszyć z triumfu w całej imprezie.

W trzecim meczu trener Michael Biegler po raz trzeci zmienił bramkarza, tym razem szansę otrzymał Marcin Wichary. Z kolei na skrzydłach szanse od pierwszego gwizdka otrzymali Michał Daszek i Wojciech Gumiński.

Wynik otworzył Mariusz Jurkiewicz, a po chwili na listę strzelców wpisał się inny z rozgrywających – Michał Szyba. Rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale gra była wyrównana tylko przez pierwsze dziesięć minut. Po kwadransie nasz zespół prowadził już 10:4, a na słowa uznania zasłużyli właśnie „Wichura”, który zanotował kilka fantastycznych interwencji oraz Gumiński, trzy razy z rzędu bezbłędnie wykańczający kontrę Polaków.

Przed przerwą gra się nieco wyrównała, Biało-czerwoni zanotowali kilka prostych strat w ofensywie, a rywalom udało się przedrzeć przez nasze szeregi obronne. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Piotr Masłowski, efektownie pokonując Petra Stochla po rzucie w samo okienko czeskiej bramki. Po trzydziestu minutach było 14:10 dla Polski.

Niestety początek drugiej połowy był w wykonaniu  podopiecznych Michaela Bieglera fatalny. Kolejne przestrzelone rzuty Polaków z nieprzygotowanych pozycji sprawiły, że Czesi doprowadzili do remisu po 14. Strzelecką niemoc naszego zespołu przełamał w końcu lewoskrzydłowy  Damian Kostrzewa.

Właśnie ten zawodnik wraz z występującym na prawym skrzydle Daszkiem wnieśli sporo ożywienia w szeregi naszego zespołu. Nie tylko znakomicie biegali do kontry, ale potrafili też zgubić rywala na kilku metrach w ataku pozycyjnym. Teraz to Biało-czerwoni zapunktowali cztery razy z rzędu (19:15).

Kolejne wyśmienite interwencje Wicharego, poparte wyższą skutecznością jego kolegów z pola, sprawiały, że różnica bramkowa dzieląca obie drużyny systematycznie się powiększała. Ostatecznie Polska pokonała Czechy 28:21 i z kompletem punktów triumfowała w lubelskim turnieju. Czesi z zerowym dorobkiem zamknęli stawkę czterech zespołów.