8 kwietnia 2014

Zmobilizowani finaliści celują w Puchar

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (12 i 13 kwietnia) na kibiców czekają wielkie sportowe emocje z piłką ręczną w warszawskiej Hali Torwar! Cztery najlepsze drużyny klubowe staną do walki o PGNiG Puchar Polski. Dla wszystkich uczestniczących ekip jest to szansa na wywalczenie pierwszego trofeum w bieżącym sezonie. O nastrojach w ekipach faworytów sobotnich, półfinałowych starć mówią nam Sławomir Szmal i Mariusz Jurkiewicz.

W sobotnich półfinałach turnieju FINAL4 zagrają VIVE TARGI KIELCE z AZOTAMI PUŁAWY (godzina 18:00) oraz CHROBRY GŁOGÓW z ORLEN WISŁĄ PŁOCK (godzina 20:30).

Zwycięzcy spotkają się w niedzielnym wielkim finale, którego stawką będzie okazały puchar. Początek decydującego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Przegranym sobotnich spotkań pozostanie rywalizacja o trzecie miejsce, ten mecz odbędzie się nieco wcześniej, bo o godzinie 18:00.

– Wszyscy w klubie jesteśmy bardzo zmobilizowani, chcemy sprawić radość naszym fanom i w niedzielę wznieść w górę Puchar. To w tym momencie nasz cel numer jeden, potem chcemy obronić Mistrzostwo Polski, ale w tym momencie nasze myśli koncentrują się jedynie wokół sobotnio-niedzielnego turnieju finałowego – podkreśla Sławomir Szmal, kapitan reprezentacji Polski, bramkarz Vive Targi Kielce.

To właśnie ekipa z Kielc uważana jest za głównego pretendenta do końcowego triumfu w tej arcyciekawej rywalizacji, ale obrońcy trofeum nie mogą być zbyt pewni siebie.

– Mamy świadomość, że przed nami dwa bardzo ciężkie mecze, ale na pewno stać nas na to żeby wrócić do Płocka z Pucharem. Być może wielu upatruje faworyta w drużynie z Kielc, ale najpierw zarówno kielczanie jak i my, musimy zwyciężyć w meczach półfinałowych. Na pewno w każdym meczu damy z siebie wszystko, jesteśmy świadomi własnych umiejętności i potencjału. Wszystko rozstrzygnie się na boisku, a zdecyduje dyspozycja dnia – analizuje Mariusz Jurkiewicz, podstawowy rozgrywający polskiej reprezentacji, a zarazem podpora Orlen Wisły Płock.

W nadchodzący weekend każdy miłośnik piłki ręcznej, kibic sportu na najwyższym poziomie, powinien odwiedzić Halę Torwar i zobaczyć w akcji najlepszych szczypiornistów globu. To niepowtarzalna szansa aby podziwiać umiejętności wielokrotnych medalistów mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich! Znakomitych piłkarzy ręcznych reprezentacji Polski, najmocniejszych europejskich reprezentacji oraz PGNiG Superligi!

INFORMACJA O BILETACH TUTAJ !!!

PLAN GIER TURNIEJU PGNiG PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN FINAL4:

12.04.2014

18:00 – KS VIVE TARGI KIELCE – AZOTY PUŁAWY

20:30 – SPR CHROBRY GŁOGÓW – ORLEN WISŁA PŁOCK

13.04.2014

18:00 – mecz o 3. miejsce

20:30 – mecz finałowy

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest