17 kwietnia 2014

Holenderki zaczęły od wygranej

W meczu otwarcia turnieju kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet Holandia pokonała w Chorzowie Słowację 28:21.

/Fot. N.Barczyk (3) (Pressfocus)

Początek spotkania należał do Pomarańczowych, które lepiej spisywały się w obronie i od stanu 4:4 zdobyły trzy kolejne bramki. Ambitna postawa naszych południowych sąsiadek przyniosła jednak rezultaty i w 20. minucie mieliśmy już remis po 7. Co więcej chwilę później to Słowaczki wyszły na prowadzenie 9:8. Od tego momentu coś się jednak w ich szeregach zacięło, ich proste błędy i straty bezlitośnie wykorzystały Holenderki, które wygrały pierwsza połowę 14:11.

Druga partia miała początkowo bardzo wyrównany przebieg, cały czas utrzymywała się trzybramkowa różnica dzieląca oba zespoły. Jednak na kwadrans przed końcem, zaczęła się rysować przewaga holenderskiego zespołu, a dystans bramkowy systematycznie się powiększał. Kolejne straty i niewymuszone pomyłki Słowaczek sprawiły, że w 50. minucie Holandia wygrywała już 25:17. Pomimo nieco lepszej gry Słowacji w końcówce, cały czas było jasne, że to Pomarańczowe sięgną tego popołudnia po dwa punkty.