16 maja 2014

Niebawem finał Pucharu VW Mini Handball

Już niebawem odbędzie się finał tegorocznej edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball. Po raz pierwszy spotkają się drużyny z terenów Wildy, Antoninka oraz Swarzędza. Poza sportowymi emocjami, nie zabraknie również atrakcji dla całej rodziny. Rozgrywki finałowe zaplanowano na 15 czerwca, młodzi szczypiorniści mają więc przed sobą miesiąc ciężkich przygotowań!

Zawody rozgrywane w Szkole Podstawowej nr 4 zakończyły rozgrywki w semestrze letnim w obszarze Swarzędza.

Już w pierwszym meczu spotkały się zespoły, który zazwyczaj rywalizują ze sobą o zwycięstwo w turniejach, są to ekipy ze Szkół Podstawowych nr 4 i 5. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się gospodarze wygrywając spotkanie 5:1. Zwycięstwo w kolejnym meczu ze SP nr 1 dało drużynie „Czerwonych” pierwsze miejsce w całym turnieju.

Teraz przed młodymi szczypiornistami pozostał miesiąc treningów, a po nich Wielki Finał, który zostanie rozegrany 15.06.2014 w hali sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9, na poznańskim Morasku.

Zawody w Swarzędzu oglądał na żywo Artur Siódmiak, ambasador całego programu. – Uczestnictwo w cyklu turniejów daje dzieciom możliwość rozwoju nie tylko sportowego, ale również intelektualnego. Uczy kreatywnego myślenia, współzawodnictwa, ale także pracy w grupie, spełniania określonych celów i co najważniejsze propaguje zdrowy tryb życia – podsumował swoje zaangażowanie w projekt były znakomity reprezentant Polski.

Popularny „Siódym” , rozdał tego dnia dziesiątki autografów oraz udzielił wielu cennych wskazówek młodym zawodnikom na początku ich sportowej drogi.

Więcej informacji na stronie: www.minihandball.pl.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest