16 maja 2014

Umowa o współpracy z Federacją Irańską

W dniu 11 maja br. w siedzibie Irańskiej Federacji Piłki Ręcznej w Teheranie została uroczyście podpisana umowa o współpracy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Irańską Federacją Piłki Ręcznej. Dokument sygnowali prezesi – Andrzej Kraśnicki i Jalal Kozehgari, w obecności członków Zarządu Irańskiej Federacji Piłki Ręcznej, sekretarza generalnego ZPRP Marka Góralczyka oraz Iwony Łotysz Dyrektora ds. Rozwoju Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przedstawiciele obu federacji uzgodnili, że będą współpracowali na rzecz rozwoju piłki ręcznej w swoich krajach i na świecie, a działania te będą się koncentrować między innymi na:

– organizacji wspólnych obozów szkoleniowych oraz meczów pomiędzy drużynami z obu krajów we wszystkich kategoriach wiekowych,

– wymianie doświadczeń, organizacji wspólnych szkoleń dla  trenerów oraz sędziów,

– współdziałaniu na rzecz interesów obu federacji na arenie międzynarodowej.

W czasie konferencji prasowej, zorganizowanej z okazji podpisania umowy, przedstawiciele federacji podkreślali wagę tego typu umów dla rozwoju piłki ręcznej oraz chęć współpracy mającej na celu wzmocnienie pozycji obu krajów w światowej piłce ręcznej.

Prawdopodobnie już w sierpniu br., w związku z przygotowaniami do 17-tych Igrzysk Azjatyckich,  reprezentacja seniorów zawita do Polski i rozegra mecze kontrolne z polskimi drużynami. W przypadku awansu reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata w Katarze nasza drużyna będzie mogła przeprowadzić ostatnie przygotowania w Iranie, w warunkach klimatycznych zbliżonych do tych panujących w Katarze.

W programie wizyty polskiej delegacji w Teheranie znalazły się również spotkania, kolejno:

z Dr. Mahmod Goudarzi ministrem sportu i młodzieży Islamskiej Republiki Iranu,

z Kiumars Hashemi prezesem Irańskiego Komitetu Olimpijskiego

oraz z Juliuszem J. Gojlo – Ambasadorem RP w Teheranie.

Gospodarze zaprosili gości do wspólnego obejrzenia treningu narodowej reprezentacji Iranu kobiet do lat 19 oraz zwiedzenia ich bazy treningowej, a także zaprezentowali Narodową Akademię Olimpijską czyli bazę, w której przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich wszyscy sportowcy irańscy.

Federacja Piłki Ręcznej Islamskiej Republiki Islamu została utworzona w 1975 roku. Piłka ręczna rozwija się bardzo dynamicznie w tym kraju, o czym świadczą ostatnie sukcesy, to jest zdobycie 3. miejsca w tegorocznych Mistrzostwach Azji (za Katarem i Bahrajnem) oraz uzyskanie awansu do Mistrzostw Świata w Katarze 2015 (Polska zagra o awans do tych mistrzostw 7 i 14 czerwca br., a przeciwnikiem naszej reprezentacji będą Niemcy).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest