23 maja 2014

SMS Gdańsk – rekordowa liczba kandydatów

Upłynął termin składania wniosków o przyjęcie do pierwszej klasy gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP. Do 22 maja aplikacje do liceum sportowego złożyło 75 młodych szczypiornistów. To rekordowa liczba kandydatów w 17-letniej historii szkoły.

W przeszłości o przyjęcie do SMS w danym roku ubiegało się około 50-60 osób. Teraz na chętnych czeka 15 miejsc, a to oznacza, że na jedno z nich przypada 5 kandydatów. Podania spłynęły z całego kraju m.in. ze Świebodzina, Ciechanowa, Dąbrowy Białostockiej Lublina, Brzegu na Opolszczyźnie, a nawet z miejscowości Skrzypne, położonej w powiecie nowotarskim.

Egzaminy wstępne do gdańskiej SMS ZPRP rozpoczną się 5 czerwca od badań lekarskich, a zakończą 8 czerwca. W tym czasie zawodnicy przejdą testy sprawności fizycznej, egzamin zakończą gry kontrolne.

Tylko w ostatnim okresie 10 uczniów SMS ZPRP Gdańsk zostało powołanych przez trenera Rafała Kuptela na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski juniorów przygotowującej się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, 12 wychowanków szkoły znalazło się w prowadzonej przez Damiana Wleklaka kadrze B, a 5 absolwentów SMS zaufaniem obdarzył selekcjoner pierwszej reprezentacji Michael Biegler, którego drużyna rozpoczyna przygotowania do meczów z Niemcami, w ramach kwalifikacji do MŚ.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest