25 maja 2014

Vistal wrócił na podium

Piłkarki ręczne Vistalu wróciły na podium mistrzostw Polski. Po złocie z 2012 roku oraz brązowych medalach wywalczonych w latach 2010 i 2011 gdynianki po raz trzeci stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne Jensa Steffensena rywalizację w „małym finale” wygrały z Pogonią Baltiką Szczecin 3:2, a w decydującym meczu triumfowały we własnej hali  32:21.

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin 32:21 (12:10). Vistal rywalizację play-off wygrał 3:2.

Był to pożegnalny mecz trenera gdynianek, Jensa Stefenssena, który przenosi się do Norwegii, a jego następcą w Vistalu zostanie Paweł Tetelewski.
Wyrównana walka trwała tylko w pierwszej połowie.  W 18 min miejscowe, po rzucie Loredany Matyki, objęły prowadzenie (8:7), którego nie oddały do końcowej syreny. Gdynianki w tym okresie prezentowały się lepiej w obronie. Rywalki nie za bardzo radziły sobie w kontratakach.

Jens Stefenssen zakończył pracę w Gdyni / Fot. Pressfocus

Po przerwie gdynianki podkręciły tempo i systematycznie powiększały przewagę. Szczecinianki zatraciły skuteczność, a dodatkowo dobrą dyspozycję prezentowała Małgorzata Gapska. W 39. min było 18:13, a w 51. minucie podopieczne Steffensena osiągnęły już 10-bramkową przewagę. W tym momencie było po meczu, kwestią pozostawały rozmiary zwycięstwa gospodyń meczu.