28 maja 2014

IV Grodków Handball Festival za nami

Tegoroczna edycja turnieju IV Grodków Handball Festival odbywała się w sobotę, 24 maja. Zespoły UKS Olimp Grodków triumfowały w aż pięciu z sześciu kategorii wiekowych odniósł zwycięstwo. Turniej cieszył się dużą popularnością i przyciągał miłośników tej dyscypliny sportowej, także z ościennych województw.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. I dlatego postanowiliśmy zorganizować jpo raz kolejny święto szczypiorniaka w Grodkowie, w którym wzięło udział aż 24 zespołów – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Ze względów organizacyjnych nie były rozgrywane spotkania w kategorii juniorów młodszych. Natomiast warunki atmosferyczne zmieniały się, co chwilę, dlatego rozgrywki w kategoriach dzieci chłopcy i dziewczęta trzeba było przenieść do obydwóch hal sportowych.

Zawody odbywały się jednocześnie na dwóch obiektach, w halach sportowych: LO i OKiR-u. Przyjezdne drużyny liczyły kilkuset zawodników i zawodniczek piłki ręcznej m.in. z Jabłonki, Wrocławia, Kamieńca Ząbkowickiego i Dzierżoniowa.

Na parkietach i boiskach mogliśmy zobaczyć m.in. dzieci, juniorki młodsze, a także oldbojów. W tej ostatniej kategorii wystąpił zespół z duńskiego miasta Skamby, który w tym roku zajął drugie miejsce w turnieju.

Po rozdaniu nagród, w hali sportowej grodkowskiego ogólniaka odbył się mecz pokazowy seniorek, który był jedną z większych atrakcji tego święta. Były drugoligowy OLIMP podejmował spadkowicza z I-ligi TOR Dobrzeń Wielki.  Spotkanie zakończyło się wygraną TOR-u 25:17. Następnie na parkiet wyszli seniorzy z I-ligowego Olimpu. Ich rywalem była II-ligowa drużyna OSiR Komprachcice, która wygrała ten mecz jedną bramką (21:20).

KOMPLET WYNIKÓW – [plik pdf]

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest