30 maja 2014

Jubileusz piłki ręcznej w Gryfinie

W tym roku mija 35 lat od rozpoczęcia działalności sekcji piłki ręcznej w Gryfinie. Szczypiorniści wywodzący się z tego miasta 7 czerwca organizują jubileuszowy Turniej Pokoleń.

– Uzbierało się nas i zadeklarowało chęć wzięcia udziału w turnieju ponad 60 osób – poinformował główny pomysłodawca imprezy, Daniel Guz, który przez wiele lat bronił w bramce Energetyka.

Tego dnia miłośnicy piłki ręcznej będą mieli niepowtarzalną możliwość obejrzenia byłych graczy Hermesa i Energetyka. Będą oni podzieleni na trzy drużyny. Zygmunt Jakubik i Wiesław Górny mają poprowadzić zespół tych urodzonych w roku 1970 i starszych. Średnie pokolenie, czyli rocznik 1980 i starsi wystąpi pod wodzą Marka Zielonki. A gracze urodzeni w latach 1981-1990 zagrają pod kierownictwem Arkadiusza Augustyniaka. – Odbędą się trzy mecze, w Zespole Szkół na Górnym Tarasie w Gryfinie – powiedział Jerzy Miler, jeden z organizatorów.

Pod uwagę brane są dwie możliwości. Jedna to boisko pod gołym niebem, ta opcja będzie wybrana, gdy dopisze pogoda. W razie deszczu zmagania oldbojów szczypiornistów odbędą się na szkolnej sali. Gra na otwartym boisku ma nawiązywać do początków piłki ręcznej w Gryfinie, bo w sezonie 1990/91 mecze odbywały się na boisku asfaltowym przy ulicy Sportowej. – Przez drużynę Energetyka w latach 1979-2014 przewinęło się wiele postaci ważnych dla gryfińskiego sportu. Warto przyjść i zobaczyć tych zawodników, to będzie okazja do wielu wspomnień – dodał Jerzy Miler.

Spotkanie może również przyczynić się do zebrania informacji o działalności sekcji piłki ręcznej. Po turnieju piłkarze ręczni chcą spotkać się i powspominać lata sportowych zmagań. Największym sukcesem sekcji piłki ręcznej była kilkuletnia gra na zapleczu ekstraklasy. Taki awans szczypiorniści wywalczyli również w roku 2009, jednak pobyt w tej klasie rozgrywkowej trwał tylko rok.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest