2 czerwca 2014

Seniorki trenują w Szczyrku

Od niedzieli w ośrodku COS OPO Szczyrk trenuje kadra seniorek, która przygotowuje się do dwóch ostatnich kwalifikacyjnych meczów mistrzostw Europy – z Czarnogórą i Czechami. Na zgrupowaniu przebywa 19 zawodniczek. Dwie następne dołączą do koleżanek we wtorek.

– Wszystkie zawodniczki są zdrowe i przygotowane do zajęć na poziomie reprezentacji. W dawnych czasach różnie z tym bywało. Mamy zaplanowane sparingi z juniorami jednej z drużyn z południa Polski – powiedział drugi trener Antoni Parecki.


Kim Rasmussen i Antoni Parecki / Fot. G.Trzpil

Dwie zawodniczki, które dołączą do reszty zespołu to Karolina Siódmiak i Karolina Zalewski-Gardoni. Obie w miniony weekend grały w lidze francuskiej. Siódmiak z Fleury Loiret Handball co prawda pokonała Le Havre AC Handball 29:26, ale nie wystarczyło to odrobienia strat i zespół Polki ostatecznie zakończył sezon ligowy na 4. miejsce. Kilka dni wcześniej Fleury Loiret zdobył Puchar Francji, pokonując 20:18 Issy Paris Handball. W tej stołecznej drużynie występuje Zalewski-Gardoni, która walczyła o mistrzostwo Francji. W wielkim finale, rozgrywanym na zasadzie dwumeczu, paryżanki nie sprostały Metz Handball.

Sparingpartnerem naszych seniorek będzie zespół juniorów UMKS-PMOS Chrzanów, który w Szczyrku będzie przebywał w dniach 5-7 czerwca. – Przed mistrzostwami świata w Serbii sparowaliśmy z zespołem SMS Gdańsk. To dobry kierunek – dodał Parecki.

Nasz sztab szkoleniowy opracowuje materiały na temat najbliższych rywali. Za przygotowanie klipów odpowiedzialna jest Paulina Adamska.

Reprezentacja Polski o punkty w kwalifikacjach EHF Euro 2014 zagra z Czarnogórą (11.06. w Częstochowie) i z Czechami (14.06. w Brnie).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest