1 czerwca 2014

Rozstrzygnięcia III MP Masters

W Pabianicach przez miniony weekend rozegrano III Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn. W podłódzkim mieście najlepsi okazali się szczypiorniści Lwów Jasia Łqaziska w kategorii +45, Zagłębie Lubin w kategorii +35, a wśród kobiet nie miała sobie równych ekipa z Jeleniej Góry.

Odbywające się w Pabianicach Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej zakończyły się pełnym sukcesem organizacyjnym.  Przez dwa dni  na parkiecie rywalizowało ze sobą 350 zawodniczek i zawodników  reprezentujących 23 kluby z Polski.

– Zobaczyliśmy w akcji wiele wspaniałych  piłkarek i piłkarzy ręcznych. Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, wydaje się że niektóre drużyny z pełnym sukcesem mogły by rywalizować na parkietach I-ej ligi – powiedział Włodzimierz Stawicki, organizator imprezy.

Mecze eliminacyjne rozgrywane były na trzech halach. Panowie w kategorii + 35 grali w Chojeńskiej hali sportowej , panie w Dłutowie a panowie w kategorii + 45 w naszej Powiatowej Hali Sportowej.

Mecze były bardzo zacięte i do ostatniego spotkania ważyły się losy kto będzie walczył o medale. W niedzielę przy szczelnie wypełnionych trybunach odbyły się mecze o miejsca. Ponieważ był to też Dzień Dziecka dla tego nie mogło zabraknąć również atrakcji dla dzieci.

Po między przerwami meczowymi losowane były nagrody dla dzieci, które ufundowała firma Dekorex. A przed meczem finałowym w kategorii + 35 zawodnicy wręczyli dzieciom z Domu Dziecka z Porszewic i z ulicy Sejmowej plecaki wypełnione nagrodami.

Na mistrzostwach można było także zobaczyć łódzkich olimpijczyków z Montrealu. Obecni byli  Zygfryd Kuchta, Andrzej Szymczak, Włodzimierz Wachowicz i Grzegorz Kosma.

Kategoria +45:

 o 7. miejsce Złotoryja – Zagłębie Lubin 13:14

 o 5. miejsce Włókniarz Pabianice – Masters Warszawa 13:12

 o 3. miejsce SDFP Kraków – Szczecin 18:13

 o 1. miejsce Czuwaj Przemyśl – Lwy Jasia Łaziska 5:6

 1. Lwy Jasia Łaziska

 2. Czuwaj Przemyśl

 3. SDFP Kraków

 4. Szczecin

 5. Włókniarz Pabianice

 6. Masters Warszawa

 7. Zagłębie Lubin

 8. Złotoryja

Najlepsza siódemka: Tomasz Butryński (Włókniarz Pabianice), Jerzy Garpiel (SDFPKraków), Krzysztof Płonka (Lwy Jasia), Kazimierz Wiśniowski (Czuwaj Przemyśl) , Donat Czujkowski (Masters Warszawa), Sławomir Faustman (Zagłębie Lubin), Artur Rykaczewski (Szczecin).

Królem strzelców z 26 bramkami został Włodzimierz Stawicki (Włókniarz Pabianice, a MVP Mistrzostw Andrzej Olszówka (Lwy Jasia Łaziska).

Kategoria +35:

 o 9 miejsce Puławy – Chrobry Głogów 11:21

 o 7 miejsce OBHT Świdnica – Tarnów 5:14

 o 5 miejsce CHKS Łódź –  Vive Targi Kielce  11:17

 o 3 miejsce SDFP Kraków – Warszawa 13:14

 o 1 miejsce Włókniarz Pabianice – Zagłębie Lubin 12:17

 1. Zagłębie Lubin

 2. Włókniarz Pabianice

 3. Warszawa

 4. SDFP Kraków

 5. Vive Targi Kielce

 6. CHKS Łódź

 7. Tarnów

 8. CBHT Świdnica

 9. Chrobry Głogów

 10. Puławy

Najlepsza siódemka: Bartosz Kiełbasiński (Włókniarz Pabianice), Tomasz Mielczarek (Włókniarz Pabianice), Krzysztof Chrabota (SDFP Kraków), Adam Waśko (Warszawa)Andrzej Korus (Warszawa), Adrian Anuszewski (Zagłębie Lubin).

Królem Strzelców z 35 bramkami został Przemysław Borsuk (Włókniarz Pabianice), a MVP Mistrzostw został wybrany  Radosław Fabiszewski.

W kategorii + 33 kobiet wystąpiło pięć zespołów, które rywalizowały ze sobą, grając każdy z każdym. Ostatecznie po raz pierwszy mistrzostwo Polski zdobyły zawodniczki Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Skra Warszawa, trzecie Silesia Stars, czwarte CHKS Łódź, a piąte Tychy.

Najlepsza siódemka: Beata Poniewiera (Skra Warszawa), Małgorzata Książek (Skra Warszawa), Barbara Lewandowska (Skra Warszawa), Joanna Szumilas (CHKS Łódź), Stela Kubiczek (Silesia Stars), Barbara Frączek (Tychy), Joanna Krzysztoszek (Jelenia Góra).

Królem strzelców została Barbara Frączek (Tychy), a MVP  Anna Fusewicz ( Jelenia Góra).

Źródło: handball.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest