3 czerwca 2014

Ergo Arena pełna kibiców

W Gdańsku trenuje męska reprezentacja Polski, która przygotowuje się do dwóch towarzyskich spotkań z Hiszpanią oraz meczów play-off z Niemcami o awans do Mistrzostw Świata Katar 2015. Trener Michael Biegler ma do dyspozycji 20 zawodników. Na mecze w Ergo Arenie w sprzedaży pozostało już niewiele biletów.

We wtorek rano kadrowicze oglądali materiały na wideo, a później mieli zaplanowane dwa treningi w Ergo Arenie. Jako pierwsi na przedpołudniowych zajęciach, dostępnych dla przedstawicieli mediów, pojawili się bramkarze. Po półgodzinie dołączyli do nich obrotowi i rozgrywający. Po upływie godziny bramkarze trenowali ze skrzydłowymi. Wspólny trening całej drużyny przewidziany jest wieczorem.

Na zgrupowanie ma przyjechać Bartłomiej Jaszka, który uskarża się na kontuzjowany bark. Na uraz pachwiny narzeka Krzysztof Lijewski. Rozgrywający Vive Targów Kielce w czwartek ma zaplanowaną konsultację lekarską w Berlinie. Dziś do drużyny ma dołączyć Rafał Gliński.

– Reszta zawodników nie narzeka na zdrowie. Niektórzy są przeziębieni, ale to są drobiazgi – ocenił lekarz kadry, Rafał Markowski.
W środę Biało-czerwoni zmierzą się w Ergo Arenie z Hiszpanią (początek o 20.30 – ZOBACZ ZAPOWIEDŹ), a trzy dni później rozegrają pierwsze eliminacyjny meczu z Niemcami (16:45). Na pierwsze z tych spotkań sprzedano już 7800 wejściówek, na drugie 9300. Zapowiadają się, zwłaszcza w sobotę, wielkie emocje. – Bilety bardzo dobrze się sprzedają. Pozostały tylko te najtańsze – powiedział rzecznik prasowy hali, Bartosz Tobieński.

10 czerwca o 20:00 zaplanowano w Płocku drugą potyczkę z aktualnymi mistrzami świata, natomiast 14 czerwca o 15:00 w Magdeburgu odbędzie się rewanż z Niemcami.

Na środowe spotkanie w Ergo Arenie wybiera się również piłkarska reprezentacja Polski, która przygotowuje się w Gdańsku do zaplanowanego w piątek o 17.30 na PGE Arenie towarzyskiego meczu z Litwą.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest