5 czerwca 2014

Kończą się bilety na Czarnogórę

Do rozpoczęcia, wyznaczonego na 11 czerwca, meczu kwalifikacyjnego EHF Euro 2014 kobiet Polska – Czarnogóra pozostało coraz mniej czasu. Z przygotowanej puli 5000 biletów, w sprzedaży pozostało już niewiele. Organizatorzy zapewniają, że w razie potrzeby halę w Częstochowie można szybko dostosować do pojemności 7000 miejsc. 

Nasza kadra do dwóch spotkań (na zakończenie eliminacji gra jeszcze na wyjeździe w Czechach) od niedzieli przygotowuje się w Szczyrku. Czwartek do obiadu był czasem wolnym od zajęć. Wieczorem zaplanowano pierwszy z trzech sparingów z juniorami UMKS-PMOS Chrzanów. Jak zapewnił drugi trener, Antoni Parecki na początku zajęć, przez ok. 45 min. każdy z zespołów będzie trenował na swojej połowie. Dopiero później zacznie się wspólny trening, polegający na sprawdzaniu konkretnych zagrań. Trening będzie filmowany i później poddany analizie.

– Ze zdrowiem zawodniczek wszystko jest w porządku – ocenił lekarz kadry, Mateusz Hanslik.  – Jako ostatnia dołączyła Karolina Siódmiak, która ma lekko stłuczoną nogę. W jej przypadku dzień przerwy powinien w zupełności wystarczyć, aby dojść do pełnej sprawności.


Tak było w ub.r. w Zielonej Górze. Karol Bielecki w akcji

Warto zaznaczyć, że wspomniana akcja „Szczypiorniak na Orlikach” z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Tegoroczna edycja na starcie zgromadziła 11 tysięcy dzieci. Inicjatorem turniejów popularyzujących piłkę ręczna w szkołach podstawowych jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, którego w działaniach wspomaga Polskiego Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.


Bartek Jurecki nie stronił od wspólnych zdjęć

Najlepsze zespoły z każdego województwa tradycyjnie zagrają w dwudniowym finałach. W sumie zaprezentują się 32 drużyny dziewcząt i chłopców. Dla wielu uczestników to nie tylko rywalizacja z rówieśnikami i możliwość nawiązania nowych znajomości, to nie tylko okazja do otrzymania pamiątkowej koszulki (szkoły, grające w ogólnopolskim finale dostają komplety sportowych strojów), ale także możliwość zebrania autografów i zrobienia wspólnego zdjęcia z reprezentantkami Polski. Co ważne, niektóre z dzieci po raz pierwszy, z wysokości trybun, mają sposobność dopingowania zespołu narodowego i odczuwania emocji związanych z dużą imprezą.

W tym roku gospodarzem jest Częstochowa, a główną atrakcją mecz kwalifikacji EHF Euro 2014 kobiet Polska – Czarnogóra.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest