6 czerwca 2014

Biało-czerwone celują w wygraną

W Szczyrku mija kolejny dzień zgrupowania kadry seniorek, które przygotowują się do dwóch ostatnich meczów kwalifikacyjnych EHF Euro 2014 – z Czarnogórą i Czechami.  Zawodniczki koncentrują się na pierwszym rywalu i deklarują: „Chcemy wygrać”.


Pogoda w Beskidach w ostatnim czasie nie dopisuje, na co narzekają nasze reprezentantki.  Przerywnikami monotonii zajęć jest możliwość zawarcia nowych znajomości. Ostatnio w ośrodku COS OPO w Szczyrku gościli polscy skoczkowie narciarscy. – To bardzo sympatyczni ludzie. Na żywo są jednak drobniejsi, inni niż w telewizji. Umilili nam pobyt – oceniła Iwona Niedźwiedź. 
Monika Stachowska i Piotr Żyła / Fot. FB

W piątek przed obiadem kadrowiczki grały w piłkę nożną. Potem był czas wolny. Jedne zostały w hali i trenowały rzuty na bramkę, druga grupa poszła na siłownię, a jeszcze inna biegała na stadionie.  Wynika to z faktu, że trener Kim Rasmussen ma pełne zaufanie do drużyny i po wyczerpującym sezonie ligowym nie narzuca intensywnych zajęć. 


Wieczorem zaplanowany jest drugi wspólny trening z zespołem UMKS-PMOS Chrzanów. – Wczoraj dzięki sparingaparterowi mogliśmy przećwiczyć grę przeciwko obronie 6:0. Gdy przychodziła nasza kolej to przechodziliśmy do bardzo agresywnej defensywy. Było takich pięć 10-minutowych interwałów – wyjaśnił drugi trener, Antoni Parecki.

Termin meczu z Czarnogórą w Częstochowie (11 czerwca) zbliża się bardzo szybko. Styl reprezentacji tego kraju doskonale zna, rozgrywająca Buducnosti Podgorica, Kinga Byzdra. – Nasze nastawienie jest jak zawsze bojowe. Doskonalimy elementy taktyki. Za mało mamy czasu, aby coś istotnego zmienić w grze. Można tylko eliminować błędy. Nie patrzymy na to w jakim składzie przyjadą rywalki. Nie chcemy kalkulować, aby zdobyć choć jeden punkt. Chcemy po prostu wygrać – wyznała na koniec Byzdra.

Fot. Pressfocus

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest