9 czerwca 2014

Szczypiorniak zagościł w Częstochowie

Finał trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach” rozpoczęty. Oficjalnie otwarcie imprezy odbyło się w poniedziałek, w nowoczesnej Hali Sportowej Częstochowa. Atrakcją wieczoru dla uczestników, którzy reprezentują wszystkie województwa, była możliwość zbierania autografów i wspólne zdjęcia z kadrowiczkami Kima Rasmussena.

Część oficjalną otwarcia uświetniała obecność władz miasta oraz przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki.  – Piłka ręczna to jedna z niewielu dyscyplin naszego kraju przynosząca wyniki na światowym poziomie. Panom i Paniom trenerom dziękuję za to, że wychowują młodych ludzi na zdrowych i silnych. Per aspera ad astra. Od dołu do nieba, życzę wam abyście osiągnęli szczyty w waszym nie tylko sportowym życiu – powiedział zastępca prezydenta Częstochowy, Mirosław Soborak

 

Ze swej strony Małgorzata Iżyńska z Rady Miasta zadeklarowała, że widok tylu młodych piłkarek i piłkarzy ręcznych jest dla niej mobilizacją, aby w mieście rozpowszechnić właśnie tę dyscyplinę, która w praktyce w Częstochowie jest nieobecna,

Otwarcia imprezy dokonał Marek Góralczyk, sekretarz generalny ZPRP. Przedstawiciel Związku wyraził przekonanie, że o następców reprezentantów kraju nie trzeba się obawiać. Do Częstochowy w sumie przyjechały 32 drużyny, a łączna liczba uczestników wynosi 450 osób. Rywalizacja będzie toczyła się na ośmiu boiskach. 

Później uczestnicy imprezy podziwiali popisy młodych tancerzy ze Szkoły Tańca i Ruchu „Impact”. W oczekiwaniu na kadrę seniorek przeprowadzono kilka konkursów, w których można było wygrać piłki z autografami męskiej reprezentacji Polski. No i potem zaczęło się. Kadrowiczki zostały wręcz oblężone przez najmłodszych adeptów szczypiorniaka. Od rozdawania autografów niejedną z naszych reprezentantów mogła zaboleć ręka. Wspólnym zdjęciom nie było końca. Potem wszyscy udali się do swoich zajęć. Kadrowiczki przeprowadziły blisko dwugodzinny trening, a młodzież wraz z opiekunami pojechała na kwaterę. Od jutra będzie trwała zacięta rywalizacja. Najlepsi o medale zagrają przed środowym meczem kwalifikacyjnym EHF Euro Polska – Czarnogóra.
/Fot. J.Gucma

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest