25 czerwca 2014

Kadra Kuptela zagra w Niemczech

W Warszawie zakończyło się zgrupowanie kadry narodowej juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Gospodarzem imprezy w dniach 14-24 sierpnia będzie Polska. Podopieczni Rafała Kuptela dwa razy dziennie trenowali na obiektach stołecznej AWF. W weekend wystąpią w turnieju, w niemieckiej Lubece.

– Na zgrupowaniu miałem do dyspozycji osiemnastu zawodników. Dwójka z nich zostanie w kraju. Borys Brukwicki odczuwa jeszcze skutki podkręcenia kostki i otrzymał indywidualny tok treningów. Do Niemiec nie poleci również trzeci z bramkarzy, Daniel Szot. W Warszawie nie było możliwości rozegrania sparingów. Podczas zajęć dużą uwagę przywiązywaliśmy do doskonalenia taktyki pod najbliższych rywali – powiedział trener Kuptel.


Rafał Kuptel /Fot. ZPRP

Biało-czerwoni w Lubece zmierzą się z Niemcami, Białorusią i Katarem. Europejskie reprezentacje to rywale Polski w grupie wstępnej ME. Z zespołem strefy azjatyckiej ten rocznik naszych juniorów nie miał jeszcze okazji się spotkać. – To powinien być ciekawy sprawdzian. Spodziewam się, że Katar zagra wysuniętą obroną 3:2:1 lub 3:3. Z kolei Niemcy przyzwyczaili nas do defensywy 6:0, a Białorusini preferują obronę 5:1 – dodał.

Polski szkoleniowiec zaznaczył, że kadra na ME nie jest jeszcze zamknięta. W turnieju w Gdańsku i Gdyni trzeba będzie rozegrać sześć-siedem spotkań. To wymaga odpowiedniego przygotowania motorycznego drużyny.

Po turnieju w Niemczech nasi kadrowicze 10 lipca ponownie zbiorą się na kilka dni w Warszawie. Stąd udadzą się na kolejny turniej – do rosyjskiego Permu. Przełom lipca i sierpnia to okres bezpośredniego przygotowania do ME.

Program turnieju w Lubece:

piątek
18:00 Polska – Białoruś
20:15 Niemcy – Katar

sobota
16:00 Białoruś – Katar
18:15 Niemcy – Polska

niedziela
11:00 Polska – Katar
13:15 Niemcy – Białoruś

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest