27 czerwca 2014

O kolejne punkty w Radomiu

Dziesięć zespołów męskich oraz osiem kobiecych weźmie udział w turnieju piłki ręcznej plażowej Radom Open 2014, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany nad zalewem na Borkach. Jest to kolejna odsłona rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

O radomskim turnieju można powiedzieć, że stał się cykliczny, bo rywalizacja na plaży w mieście nad Mleczną toczyła się na podobnych zasadach już przed rokiem. Teraz także zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza, że obsada turnieju jest wyjątkowo mocna.

– Poziom piłki ręcznej plażowej w Polsce jest już na bardzo wysokim poziomie, a dyscyplina bardzo prężnie się rozwija. Tym bardziej zapraszam kibiców na nasz turniej, bo w Radomiu obejrzymy absolutną, krajową czołówkę. Zapewniam, że będzie na co popatrzeć, emocji nie zbraknie – zachęca Tomasz Paduch, główny organizator turnieju.

W turnieju mężczyzn wystartują: BHT Orły Olsztyn, BHT Damy Radę Inowrocław, BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, Handball 2013 Koszalin, BHT Auto Petra Płock, BHT Vambresia Reflex Wąbrzeźno, KS Uniwersytet Radom Juniorzy, BHT Beach Boys Warszawa, Orlęta Zwoleń i KS Uniwersytet Radom.

Wśród kobiet rywalizować będą: Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań, Warszawa Skład, Relax AZS AWF Warszawa, BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, KS Red Hot Czili Buk, KP Ruch Chorzów i AZS EUST Radom.

Turniej rozgrywany będzie w sobotę i niedzielę 28 i 29 czerwca na boiskach nad zalewem na Borkach. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia rywalizacja toczyć się będzie od godz. 10.

Początkowo zespoły będą toczyć boje w grupach, a następnie walczyć będą o poszczególne miejsca w zawodach.

Radom Open 2014 jest trzecim turniejem z cyklu MP w sezonie 2014. Kolejne zawody zostaną rozegrane w Płocku (5-6.07), Warszawie (19-20.07) i Gdańsku (2-3.08). Sezon zakończy turniej o Puchar Polski w Świnoujściu (15-17.08).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest