29 czerwca 2014

Juniorzy wygrali turniej w Niemczech

Turniej juniorów rozegrany w Lubece wygrała Polska, przed Niemcami, Katarem i Białorusią. W ostatnim meczu podopieczni Rafała Kuptela pokonali zespół z Azji 31:29 (15:11). W spotkaniu, którego stawką było drugie miejsce, Niemcy zwyciężyły Białoruś 41:33 (23:14).
Biało-czerwoni zaliczyli kolejny udany występ przed mistrzostwami Europy, które w sierpniu odbędą się w Gdańsku i w Gdyni. Niemcy i Białoruś to grupowi rywale z rundy wstępnej tej imprezy. – Niemcy to solidna drużyna, która na pewno będzie groźna. Białoruś też prezentuje się nieźle, ale wymaga lepszego poukładania zawodników. Wliczając mecz z Czechami czekają nas trzy trudne spotkania. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Twardo stąpamy po ziemi – ocenił trener Kuptel. 
Mecz z Katarem od początku układał się po myśli naszego zespołu. Młodzi Polacy prowadzili już nawet sześcioma bramkami. Rywale, chcąc zniwelować straty, co jakiś czas zmieniali system obrony. Grali agresywne 6:0, później 3:3 i 4:2, a nawet przeszli do krycia każdy swego. Pozwoliło im to zminimalizować dystans punktowy do jednego trafienia. Ostatecznie Biało-czerwoni wygrali 31:29 i odebrali puchar za wygranie imprezy.
Po turnieju w Niemczech nasi kadrowicze 10 lipca zbiorą się na kilka dni w Warszawie. Stąd udadzą się na kolejne zawody – do rosyjskiego Permu. Przełom lipca i sierpnia to okres bezpośredniego przygotowania do ME.
POLSKA – KATAR 31:29 (15:11)
POLSKA: Skrzyniarz, Foluszny – Wypych 3, Kowalczyk 2, Pietruszko, Mrozowicz 1, Kawka 1,  Majdziński 7, Mastalerz 3, Moryto 5, Skibiński 5,  Jankowski, Netz,  Rolka 1, Bekisz 2, Cichocki 1.
Końcowa kolejność
1. Polska   3 5 pkt
2. Niemcy  3 4
3. Katar  3 2
4. Białoruś 3      1

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest