1 lipca 2014

ME Juniorów – niebawem zaczynamy!

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od rozpoczęcia Mistrzostw Europy Juniorów do lat 18, które w dniach 14-24 sierpnia odbędą się w Gdańsku i Gdyni. To kolejna z cyklu imprez rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej, których gospodarzem jest nasz kraj. Przed rokiem w Trójmieście o prymat na Starym Kontynencie rywalizowały juniorki do lat 17. W styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów.

 

– Działamy zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej. Biuro organizacyjne turnieju składa się ze specjalistów od organizacji imprez, administracji sportowej i logistyki, dysponujących ogromnym doświadczeniem przy organizacji i meczów i turniejów –  podkreśla Anna Mędlińska, koordynator Mistrzostw.

W sierpniu młodzi szczypiorniści rywalizować będą w Gdynia Arena oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Mistrzostwa Europy Juniorów Polska 2014 mają nie tylko własną stronę internetową (www.eurohandballpoland2014.pl), ale także profil turnieju na Facebook’u oraz konto na Twitterze.

Wspólnym celem wszystkich jest aby mistrzostwa były nie tylko kolejnym sukcesem organizacyjnym, ale także i sportowym. Swój pierwszy mecz w ramach czempionatu Starego Kontynentu reprezentanci Polski rozegrają 14 sierpnia w Gdyni, a ich rywalami będą Niemcy. We wstępnej fazie grupowej Biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Białorusią (15.08) i Czechami (17.08).

– Stawka w grupie jest bardzo wyrównana, trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu do dalszych gier – mówi trener polskiej reprezentacji Rafał Kuptel. Promocję do następnej fazy turnieju wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

– Na pewno damy z siebie wszystko, przede wszystkim chcemy wyjść z grupy, jest to nasz nadrzędny cel. Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu, dlatego w tym momencie myślimy przede wszystkim  o starciu z Niemcami, udany start w turnieju może mieć duży wpływ na nasze dalsze poczynania w tej imprezie – podkreśla szkoleniowiec.

Kadrowicze po zakończeniu zgrupowania  w Warszawie, udali się do niemieckiej Lubeki, gdzie w ramach turnieju towarzyskiego zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Kataru i Białorusi. Podopieczni Rafała Kuptela odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując drużynę gospodarzy i zespół z Azji, wcześniej zremisowali z Białorusinami i ostatecznie triumfowali w całej imprezie!

Niemcy i Białoruś to grupowi rywale z rundy wstępnej tej imprezy. – Niemcy to solidna drużyna, która na pewno będzie groźna. Białoruś też prezentuje się nieźle, ale wymaga lepszego poukładania zawodników. Wliczając mecz z Czechami mamy przed sobą trzy trudne, grupowe spotkania w ramach EHF Euro. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Twardo stąpamy po ziemi – ocenił trener Kuptel. 

Po turnieju w Niemczech nasi kadrowicze 10 lipca zbiorą się na kilka dni w Warszawie. Stąd udadzą się na kolejne zawody – do rosyjskiego Permu. Przełom lipca i sierpnia to okres bezpośredniego przygotowania do ME.

Tymczasem w Dziale Organizacji Imprez ZPRP trwają ostatnie przygotowania do Mistrzostw w Gdańsku i Gdyni: – Dopinamy szczegóły organizacyjne z firmami odpowiedzialnymi za transport, opiekę medyczną, ochronę obiektów. Pracujemy nad brandingiem obydwu hal. Nadzorujemy produkcję medali, pucharów, nagród. Dogrywamy szczegóły zakresów obowiązków dla współpracowników. Akredytujemy zawodników i przedstawicieli mediów. Słowem: praca wre – dodaje Anna Mędlińska.

***

WOLONTARIAT:

Kochasz sport, a w szczególności piłkę ręczną? Jesteś dyspozycyjny w dniach 10-25 sierpnia br.? Chcesz pomóc w organizacji Mistrzostw Europy juniorów do lat 18? Zgłoś się do nas! Poszukujemy 50 śmiałków z Trójmiasta i okolicy, którzy chcą wziąć udział w niesamowitym wolontariacie.

Liczy się dla nas głównie zaangażowanie, pasja i dyspozycyjność. W zamian oferujemy przygodę pełną niespodzianek, pamiątkowe koszulki i mnóstwo sportowych wrażeń!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij wiadomość na adres: biuro@high-skills.eu, w której napisz kilka słów o sobie, dodaj informację, jakie znasz języki i podpowiedz nam, przy czym chciałbyś pomagać najchętniej. A jako załącznik dodaj zdjęcie – które wykorzystamy do stworzenia dla Ciebie identyfikatora.

Czeka na Ciebie grupa kierowców, grupa opiekunów drużyn, grupa pracująca w hotelu i grupa działająca na hali.

Na maile czekamy do końca lipca. Na bieżąco jednak postaramy się Was informować o przebiegu rekrutacji i przydzielonych zadaniach.

Więcej o imprezie na www.eurohandballpoland2014.pl.

AKREDYTACJE PRASOWE:

Rozpoczął się proces akredytacyjny na turniej finałowy Mistrzostw Europy juniorów do lat 18, który w dniach 14-24 sierpnia odbędzie się w Gdańsku i Gdyni. Składanie wniosków odbywa się drogą elektroniczną. Zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów informujemy, że termin zgłoszeń upływa z dniem 31 lipca 2014 roku.

Szczegóły na http://eurohandballpoland2014.pl/wniosek-akredytacyjny/.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest