2 lipca 2014

OME: Biało-czerwone ograły Islandię

W swym pierwszym występie w drugiej fazie Otwartych Mistrzostw Europy, reprezentacja Polski juniorek wygrała z Islandią 22:19 (10:11). – Jak dotąd to nasze najlepsze spotkanie w tym turnieju – podsumowuje trener Monika Marzec. W czwartek Biało-czerwone zagrają ze Słowacją, która uległa dziś Holandii 18:26 (9:13).

– Jestem bardzo zadowolona z naszej gry w dzisiejszym starciu, to był zdecydowanie nasz najlepszy jak na razie mecz, tu w Goeteborgu. Cieszy pełne zaangażowanie przez całe 50 minut gry, bo w tej fazie mecze rozgrywane są systemem 2 razy 25 minut. Spotkanie układało się różnie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale dziewczyny wytrzymały presję, odskoczyły w końcówce na trzy bramki i utrzymały przewagę – mówi opiekun kadry.

Dzisiaj najskuteczniejsza była Patrycja Świerżewska, która rzuciła 8 bramek, w tym 7 z gry. Na pewno prezentuje tu wysoką formę, ale na słowa uznania zasłużyła przede wszystkim cała drużyna – podkreśla.

Czwartkowy mecz ze Słowacją rozpocznie się o godzinie 10:20.

O miejsca 9-12 Polki grają z drużynami, które w pierwszej fazie turnieju zajęły trzecie lokaty w pozostałych grupach. Szczegóły na: http://www.eurohandball.com/eopen/18/women/2014/round/1/Final+Tournament.

Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorek do lat 18 – Goeteborg 2014

POLSKA – ISLANDIA 22:19 (10:11)

POLSKA: Krupa, Sach, Januchta – Czubaj, Górna 2, Hartman, Jurczyk 2, Kwiecińska, Mochocka 1, Mokrzka, Nocuń2, Oreszczuk 2, Radzikowska, Rosiak 1, Świerżewska 8, Zimny 4.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest