15 lipca 2014

Polska szóstka oficjalnie potwierdzona

Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała we wtorek pełny wykaz zespołów startujących w sezonie 2014/15 w pięciu różnych rozgrywkach: dwóch męskich tj. Pucharze EHF i Challenge Cup oraz trzech kobiecych tzn. Pucharze EHF, Pucharze Zdobywców Pucharów i Challenge Cup. W tym gronie jest sześć polskich klubów.

Pierwsze rundy dla większości z tych wymienionych imprez będą rozgrywane we wrześniu i w październiku, ale już we wtorek, 22 lipca, odbędzie się losowanie par. Ustalono kilka istotnych spraw np. to, że triumfator Pucharu EHF 2014 – węgierski Pick Szeged, z którym niedawno związał się kontraktem Piotr Wyszomirski, zagra VELUX EHF Champions League.

Z naszych zespołów jako pierwszy do rywalizacji przystąpi Górnik Zabrze. Brązowi medaliści mistrzostw Polski w I rundzie Pucharu EHF zaprezentują się już w pierwszy weekend (6/7) września. Później w rozgrywkach tej rangi, ale kobiet, zobaczymy w akcji drużynę KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut wystąpią w II rundzie, której początek wyznaczono na 18 października.

Triumfatorki Pucharu Polski, Vistal Gdynia w Pucharze Zdobywców Pucharów zagrają od III rundy. Pierwszy mecz zaliczą w połowie (15/16) listopada. ZPRP do rozgrywek Challenge Cup pań zgłosił dwa zespoły. SPR Pogoń Baltica Szczecin i Energia AZS Koszalin rywalizację w III rundzie rozpoczną w tym samym terminie co gdynianki. W drugiej polowie listopada rywalizację w europejskich pucharach nowego sezonu rozpocznie czwarty zespół PGNiG Superligi mężczyzn. Azoty Puławy zostały rozstawione w III rundzie Challenge Cup.

Pod koniec czerwca swoich rywali w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń poznali Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock i MKS Lublin.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest