23 lipca 2014

Petra i Piotrkowianin wygrali w stolicy

W Warszawie, na plaży na prawym brzegu Wisły, w miniony weekend odbył się piąty turniej plażowej piłki ręcznej zaliczany do mistrzostw Polski 2014. Turnieje tej rangi zaliczane są także do EBT. Nic dziwnego, że na starcie stanęło aż dwanaście zespołów kobiecych i szesnaście męskich, w tym kilka ekip zagranicznych.

Zespoły podzielono na grupy, w których grano system „każdy z każdym”. W rywalizacji panów droga do finałów była dłuższa, gdyż rozegrano jeszcze ćwierćfinały. Przed dwa dni zmagań uczestniczące zespoły doświadczyły bardzo zmiennej pogody – od upału do ulewnego deszczu. Usytuowanie boisk niemal w centrum miasta sprawiło, że zawody obserwowało spora grupa kibiców.

Właśnie obfite opady towarzyszyły meczom finałowym. Najpierw zawodniczki Piotrkowianina Juko Piotrków Tryb. łatwo pokonały holenderski TSHV Camelot 2:0. Później na główne boisko wyszły drużyny mężczyzn. Po bardzo zaciętym boju 2:0 wygrała ekipa Auto Forum Petra Płock, która zwyciężyła hiszpańską CBMP Ciudad de Malaga.

Zwycięskie ekipy w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski powiększyły przewagę nad rywalami. Piotrkowianki (32 pkt) mają już pięć punktów zaliczki nad Byczkami Kowalewo Pomorskie. Wśród mężczyzn rywalizacja jest bardziej zacięta. Petra (27 pkt) ma tylko dwa „oczka” więcej od broniącego tytułu Piotrkowianina.

Stołeczna impreza, podobnie jak ostatni turniej w Gdańsku (1-3 sierpnia), została zorganizowana jako PGNiG Polish Beach Handball Tour.


Fot. G. Trzpil

W najbliższy weekend plażowe reprezentacje Polski, kobiet i mężczyzn, czeka drugi w tym roku sprawdzian. Po Węgrzech nasze narodowe zespoły zaprezentują się w Holandii.

KOMUNIKAT (wyniki turnieju i klasyfikacja generalna MP) – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest