1 sierpnia 2014

AMŚ: Polki bronią brązu

Polki na początku sierpnia w Guimareaes będę broniły brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Świata wywalczonego dwa lata temu w Brazylii. Trener Iwona Nabożna na zawody do Portugalii zabrała 16 zawodniczek. Biało-czerwone w pierwszej fazie zagrają z Koreą Płd., Urugwajem i Rumunią.

Nasz zespół przed wylotem zebrał się w Warszawie na krótkiej konsultacji. Pozwoliło to na przeprowadzenie dwóch treningów. – Dziękuję klubom za to, że zgodziły się zwolnić swoje zawodniczki na tę imprezę. Dziewczyny są dobrze przygotowane, aż miło było je obserwować na zajęciach – oceniła trener Nabożnna.


W 2012 r. Polki wywalczyły brązowy medal / Fot. Archiwum

Turniej w Portugalii jest lepiej obsadzony niż ten sprzed dwóch lat w Brazylii. W Guimaraes wystartuje 12 ekip. Polki trafiły do grupy C, gdzie zmierzą się z Koreą Płd., Urugwajem i Rumunią. Z tej puli do ćwierćfinałów awansują tylko dwie najlepsze drużyny, z grup A i B po trzy zespoły. W składzie Biało-czerwonych nie ma żadnej piłkarki, która w Blumenau pomogła wywalczyć najniższe miejsce na podium.

– Przed tymi zawodami trudno stwierdzić na co stać nasz zespół, gdyż nie wiemy w jakich zestawieniach wystąpią rywalki. Koreanki już są na miejscu. Rumunki przeważnie na tej rangi imprezie grały z reprezentantkami kraju w składzie – podsumowała trener Nabożna.

Podział na grupy turnieju kobiet

Grupa A: Portugalia, Japonia, Rosja, Meksyk

Grupa B: Czechy, Brazylia, Hiszpania, Serbia

Grupa C: Rumunia, Korea Płd., Polska, Urugwaj

Program meczów Polek
04.08. g. 12:30 Polska – Korea Płd.

05.08. g. 1230 Urugwaj – Polska

06.08. g. 17:30 Polska – Rumunia

07.08 – dzień przerwy

08-10.08. mecze o miejsca.

ZOBACZ TAKŻE

Akademicka Reprezentacja Polski kobiet

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest