3 sierpnia 2014

Druga wygrana juniorów z Rosją

Reprezentacja Polski juniorów, w towarzyskim meczu, po raz drugi pokonała rówieśników z Rosji. W niedzielę podopieczni Rafała Kuptela wygrali 33:30 (15:15). Obie ekipy przygotowują się do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, które 14 sierpnia rozpoczną się w Gdańsku i w Gdyni.

Biało-czerwoni dzień wcześniej również w Arenie Gdynia wygrali z Rosją, 31:26. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane. Co więcej rywale początkowo uzyskali prowadzenie 9:5. Gospodarze straty zniwelowali jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron Polacy zdołali wypracować 6-bramkową przewagę.

– Żle weszliśmy w mecz. Po przerwie na żądanie nasza gra wyglądała już znacznie lepiej. Ponownie dobrze zagraliśmy w obronie. Dużo pomogli też bramkarze Stać nas na jeszcze lepszą grę. Brakuje nam jeszcze koncentracji przez pełne 60 minut. W momentach rozluźnienia zbyt łatwo tracimy bramki – podsumował trener Kuptel.

Poniedziałek w polskiej kadrze będzie przeznaczony na podsumowanie dwumeczu z Rosją. Zespół ma zaplanowaną wizytę w aquaparku. Zawodnicy do domów rozjadą się we wtorek po śniadaniu. Zbiórka przed ME przewidziana jest na niedzielę.

POLSKA – ROSJA 33:30 (15:15)
POLSKA: Foluszny, Szot, Skrzyniarz – Bekisz 3, Mastalerz 2, Skibiński 1, Moryto 5, Kawka 2, Mrozowicz 1, Kowalczyk 3, Majdziński 7, Rolka , Brukwicki 3, Cichocki 3, Netz, Pietruszko , Wypych 2, Janikowski 1.