4 sierpnia 2014

Złoto dla Płocka i Piotrkowa

Poznaliśmy triumfatorki i triumfatorów cyklu Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Wśród kobiet tytuł wywalczył Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski, a wśród mężczyzn Auto Forum Petra Płock. Gdański turniej PGNiG Polish Beach Handball Tour padł łupem zespołów Damy Radę Inowrocław (mężczyźni) oraz Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski (kobiety). Sezon zakończy turniej o Puchar Polski w Świnoujściu (15-17.08).

Radość świeżo upieczonych Mistrzów Polski z Płocka /Fot. G.Trzpil

Zawodom towarzyszyły zajęcia dla najmłodszych oraz pokazowy mecz gwiazd, przez trzy dni na trybunach zasiadło ponad 3 tysiące widzów. Impreza zaliczana jest również do prestiżowej klasyfikacji European Beach Handball Tour.

Zawody w Gdańsku wygrał zespół Damy Radę Inowrocław, który w finale pokonał po dogrywce Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Po złoto w całym cyklu sięgnęli jednak zawodnicy Auto Forum Petra Płock.

Wśród kobiet turniej jak i mistrzostwo Polski zwycięsko zakończyły panie z Piotrkowianina Juko Piotrków Trybunalski, które w Gdańsku nie przegrały ani jednego spotkania.

Przy molo w Gdańsku-Brzeźnie całe rodziny miały okazję nie tylko oglądać mecze na najwyższym poziomie, ale również spróbować swoich sił w ręcznej plażówce na otwartych treningach w ramach Artur Siódmiak Summer Tour.

– To była piękna, profesjonalnie zorganizowana impreza, będąca zwieńczeniem cyklu rozgrywek mistrzostw Polski w nowej, choć prężnie rozwijającej się, odmianie piłki ręcznej. PGNiG Polish Beach Handball Tour to niejako zapowiedź imprez jeszcze wyższej rangi w naszym kraju, w tym juniorskich mistrzostw Europy, które już w drugiej połowie sierpnia odbędą się w Gdańsku i Gdyni, ale przede wszystkim EHF EURO Polska 2016. Gratuluję organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania – podkreślił wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski:

Kobiety

1. Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski

2. Byczki Kowalewo Pomorskie

3. Relax AZS AWF Warszawa

4. Red Hot Czili Buk

5. Team Beach Handball – Ruch Chorzów

6. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

7. Warszawa Skład

Mężczyźni

1. Auto Forum Petra Płock

2. Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

3. Damy Radę Inowrocław

4. Orły Olsztyn

5. Vambresia Wąbrzeźno

6. Handball 2013 Koszalin

Źródło: inf. własna / trójmiasto.pl / sportowefakty.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest