6 sierpnia 2014

TNO: Polki gotowe do wyprawy na Węgry

W czwartek wczesnym popołudniem reprezentacja Polski juniorek młodszych wyruszy na Węgry, gdzie w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich zmierzy się z Czechami, Słowacją oraz drużyną gospodarzy. Biało-czerwone przebywały na zgrupowani w Szczyrku od niemal tygodnia, a wcześniej trener Tomasz Konitz przyglądał się ich młodszym koleżankom z rocznika 1999.

/Fot. Archiwum

– Te  młodsze dziewczyny przebywały w Szczyrku w dniach 29-31 lipca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego krótkiego zgrupowania, bo w założeniu te zawodniczki mają stanowić uzupełnienie kadry w przyszłości, dać nam większe pole do wyboru. Tym bardziej, że kilka z nich zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Staramy się myśleć przyszłościowo, przecież ta drużyna znajduje się dopiero na początku czteroletniego cyklu szkoleniowego – mówi szkoleniowiec.

– Ważne też, że wysłaliśmy im wyraźny sygnał, że nie stoją na straconej pozycji jeżeli chodzi o rywalizację z o rok starszymi koleżankami. Docelowo zależy nam aby jak najwięcej z tych dziewczyn zasiliło kiedyś szeregi ekstraklasy, a najlepsze z nich występowały w pierwszej reprezentacji Polski – podkreśla.

– Podczas zgrupowania pracowaliśmy nad zgraniem zespołu, ćwiczyliśmy technikę użytkową, elementy taktyki, staramy się też grać jak najwięcej. Nie zabrakło też elementów przygotowania siłowego i wydolnościowego, ale nasz kalendarz w najbliższych tygodniach jest bardzo napięty, w drugiej połowie sierpnia jedziemy jeszcze na turniej do Niemiec, a w międzyczasie dziewczyny wyjadą na obozy klubowe, dlatego staramy się nie przesadzać z obciążeniami i zminimalizować ryzyko kontuzji.

Plan gier Polek na TNO – Węgry (Gyonygyos):

08.08 /piątek/

g. 13:00 Polska – Słowacja

09.08 /sobota/

g. 13:00 Czechy – Polska

10.08 /niedziela/

g. 14:00 Węgry – Polska

ZOBACZ POWOŁANIE KADRY JUNIOREK MŁODSZYCH NA TNO

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest