7 sierpnia 2014

Druga wygrana nad Urugwajem

Reprezentacja Polski kobiet po raz drugi podczas Akademickich Mistrzostw Świata wygrała z Urugwajem. Biało-czerwone w meczu o miejsca 9-11 pokonały zespół z Ameryki Płd. 29:20 (10:12). Ostatnim rywalem drużyny prowadzonej przed duet szkoleniowców, Iwona Nabożna i Paweł Tetelewski, będzie w sobotę Portugalia.

W fazie grupowej Polki pokonały Urugwaj 40:13. Tm razem szansę dłuższego przebywania na boisku w naszym zespole otrzymały rezerwowe zawodniczki. Rywalki to wykorzystały i po raz pierwszy w turnieju wygrały pierwszą połowę. W drugich 30 minutach Biało-czerwone szybko doprowadziły do remisu (13:13). Po kontrach ich przewaga błyskawicznie urosła do kilku bramek. Największą ochotę do gry przejawiała Karolina Olszowa.