9 sierpnia 2014

Kolejny sukces w Gyonygyos

Podopieczne Tomasza Konitza ponownie zwycięskie podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. W węgierskim Gyonygyos reprezentacja Polski juniorek młodszych pokonała rówieśniczki z Czech 35:29 (12:7). – To było dla nas trudne spotkanie, cieszę się z faktu, że punktowało aż dwanaście zawodniczek – przyznał szkoleniowiec. Na zakończenie imprezy, Polki zmierzą się w niedzielę z ekipą gospodarzy.

/Fot. Archiwum

– To zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, po przerwie w niecały kwadrans straciliśmy wypracowaną w pierwszych trzydziestu minutach przewagę i zrobiło się 15:15. Kolejny zryw ponownie dał nam chwilę spokoju, ale po chwili z 21:16 zrobiło się 22:22 – opisuje przebieg meczu opiekun kadry.

– Na szczęście dziewczyny odparły kolejne ataki rywalek i końcowy sukces należał do nas. Wygraliśmy dzięki solidnej obronie, ale popełniamy jeszcze zbyt dużo błędów w ataku pozycyjnym. Ten turniej ma przede wszystkim zaowocować większą pewnością w poczynaniach każdej zawodniczki, to ważne, że aż dwanaście z nich wpisało się na listę strzelczyń. Duże brawa dla naszej bramkarki Oliwi Kamińskiej, która broniła z 43% skutecznością – analizuje trener Konitz.

POLSKA – CZECHY 35:29 (12:7)

POLSKA: Kamińska, Kłos – Granicka 7, Nosek 1, Kowalczyk 1, Stokłosa 1, Gędłek 1, Świerczek 5, Płomińska 6, Błaszkowska 6, Racka 1, Urbańska, Więckowska 1, Pękała 4, Stokowiec, Roguska 1, Cygan.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest