12 sierpnia 2014

Gdańsk i Gdynia gotowe do turnieju

Na dwa dni przed pierwszym spotkaniem Mistrzostw Europy mężczyzn do lat 18, delegaci Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wizytowali hale w Gdańsku i Gdyni. Odbyły się próby ceremonii otwarcia, w obu obiektach rozegrano również test mecze. Na miejscu są też już wszystkie pary sędziowskie, które we wtorek przechodziły testy ze znajomości przepisów oraz wydolnościowe.

Od emocji związanych z rywalizacją o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu dzielą nas już tylko dwa dni. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a na halach w Gdańsku i Gdyni miały miejsce próby przed turniejem. W ramach przygotowań rozegrano test mecze oraz przeprowadzono próbę generalną ceremonii otwarcia.

– Jesteśmy na ostatniej prostej. Sędziowie są już na miejscu. Czekamy tylko na zawodników, którzy pojawią się w Gdańsku i Gdyni w dniu dzisiejszym, a także jutro. W środę wieczorem odbędzie się odprawa techniczna dla przedstawicieli drużyn. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców aby wspierali Biało-czerwonych i pozostałych uczestników turnieju – powiedział sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Marek Góralczyk.

Pierwszym spotkaniem w Gdańsku będzie mecz grupy B pomiędzy Hiszpanią a Danią (godz. 13.00), natomiast w Gdyni naprzeciw siebie staną Francuzi oraz Rumuni (godz. 13.30). Polacy w swym pierwszym meczu zagrają w Gdyni z Niemcami (godz. 19:30).

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest wolny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest