14 sierpnia 2014

Mistrzostwa oficjalnie otwarte

Przed spotkaniem Niemcy – Polska odbyła się oficjalna ceremonia rozpoczęcia mistrzostw Europy mężczyzn do lat 18. W Gdyni uroczystego otwarcia dokonali Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański oraz Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Wcześniej podobna uroczystość odbyła się w Gdańsku. Tam otwierał ją Leopold Kalin, członek Komitetu Wykonawczego EHF.

Jako pierwszy uczestników i kibiców powitał wiceprezes Szczepański, który życzył wszystkim drużynom powodzenia podczas czempionatu Starego Kontynentu. – Niech te mistrzostwa będą preludium przed spotkaniem najlepszych w Europie drużyn seniorów, które zawitają do naszego kraju w styczniu 2016 roku i w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu rozegrają turniej o mistrzostwo Europy – powiedział przedstawiciel władz ZPRP.

Ze swej strony minister Biernat przyznał, że cieszy się z zaprezentowanej formy drużyn. Wyraził nadzieję, że mecze będą zacięte, ale toczone w duchu fair play. – Gospodarzom życzę zajęcia jak najwyższej lokaty, a kibicom jak najlepszej zabawy – podkreślił Minister Biernat. 

W imieniu europejskich władz wszystkich przywitał Duńczyk Per Bertelsen, członek Komitetu Wykonawczego EHF.

/Fot. Barczyk/Pressfocus

Na zakończenie ceremonii otwarcia Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk wręczył trzem honorowym gościom koszulki z emblematem mistrzostw. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest