18 sierpnia 2014

Plażowy Puchar Polski

W miniony weekend w Świnoujściu odbył się Puchar Polski w plażowej piłce ręcznej. W zawodach trofea wywalczyły zawodnicy BHT Vambresia Wąbrzeźno i zawodniczki BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski.

Tradycją stało się, że zakończenie sezonu w tej dyscyplinie następuje właśnie w Świnoujściu na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA). W czasie trwania festiwalu miejscowa plaża zawsze jest pełna atrakcji.

W tym roku do Pucharu Polski przystąpiły cztery drużyny kobiece i sześć męskich. W obu kategoriach zabrakło kilku drużyn, które uczestniczyły w Mistrzostwach Polski. To zrozumiałe, ponieważ część drużyn rozpoczęła przygotowania do sezonu halowego (między innym Byczki Kowalewo Pomorskie, Relax Warszawa wśród kobiet i Damy Radę Inowrocław wśród mężczyzn). Drużyny, które uczestniczyły w Pucharze Polski były też osłabione brakiem kilku kluczowych zawodników. Nie oznacza to, że poziom sportowy Pucharu Polski był niższy niż na mistrzostwach Polski. Zawody Pucharu Polski mają to do siebie, że wielu zawodników może pokazać swoje wysokie umiejętności sportowe pod nieobecność innych kolegów z drużyny. Tak było i tym razem. Wiele meczów stało na dobrym, wysokim poziomie.

W obu kategoriach system rozgrywek był taki sam. Najpierw w grupach drużyny grały każda z każdą, a po rozegraniu meczów grupowych zagrano półfinały i finał. 

Zdobywcą Pucharu Polski w kategorii kobiet została drużyna, która w całym sezonie prezentowała najlepszy i wyrównany poziom – BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Aktualne mistrzynie Polski pokonały w finale drużynę BHT Red Hot Czili Buk. O trzecie miejsce w turnieju walczyły drużyny AZS AWF Refleks Poznań i Szprotki ze Szczecina. Poznanianki okazały się lepsze i pokonały zawodniczki ze Szczecina 2:0. 

W kategorii mężczyzn niewielka niespodzianka, chociaż dla kogoś kto obserwował zmagania drużyn o Mistrzostwo Polski w sezonie 2014, wygrana BHT Vambresia Wąbrzeźno nie zdziwiła. Zawodnicy z Wąbrzeźna pokonali w półfinale drużynę SMS Rondel Team Legnica i w finale okazali się lepsi od BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Trzecie miejsce w zawodach wywalczył zespół broniący trofeum – BHT Auto Forum Petra Płock. 


/Fot. Edyta Jaworska

ZOBACZ RETRANSMISJĘ Z TURNIEJU

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski – kobiety:

1. BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski
2. BHT Red Hot Czili Buk
3. AZS AWF Reflex Poznań
4. Szprotki Szczecin
Najlepsza zawodniczka: Roksana Szymańska – BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski
Najlepsza bramkarka: Ewa Wozińska – BHT Red Hot Czili Buk
Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski – mężczyźni:
1. BHT Vambresia Wąbrzeźno
2. BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski
3. BHT Auto Forum Petra Płock
4. SMS Rondel Team Legnica
5. BHT Handball 2013 Koszalin
6. Uniwersytet Radom
Najlepszy zawodnik: Karol Kędziora – BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski
Najlepszy bramkarz: Maciej Pieńczewski – BHT Vambresia Wąbrzeźno

WYPOWIEDZI:

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest