22 sierpnia 2014

Poszukiwani obrotowi

Jestem bardzo zły, ponieważ przegraliśmy, prowadząc w pewnym momencie czterema bramkami. Kiedy gra się na własnym terenie nie można czegoś takiego robić – powiedział Rafał Kuptel po przegranym meczu ze Szwajcarią. Trener reprezentacji Polski juniorów przyznał, że w przyszłości będzie starał się pozyskać nowych zawodników na pozycję obrotowego. Gracze dotychczas występujący na kole nie spełniają jego wymagań.

/Fot. N.Barczyk (Pressfocus)

Michael Suter, (trener reprezentacji Szwajcarii): Po pierwsze chciałbym podziękować Polakom za miłe przyjęcie tutaj. Cały turniej bardzo nam się podoba i cieszę się, że możemy brać w nim udział. Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas ciężkie spotkanie. Normalnie przegralibyśmy ten mecz. Polacy byli silniejsi, ale ostatecznie wygraliśmy jedną bramką. Mieliśmy szczęście, każdy mecz jest inny. Wygraliśmy z Danią, ale nie mieliśmy tego szczęścia w meczu z Hiszpanami. Cieszymy się, że będziemy w szóstce najlepszych zespołów, jest to dla nas duży sukces. 

Tim Aufdemblatten (zawodnik): Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie i na początku mieliśmy trochę problemów z dobrze grającą Polską. Walczyliśmy do końca i udało nam się odwrócić losy spotkania, z czego bardzo się cieszymy.
Rafał Kuptel (trener repezentacji. Polski): Jestem bardzo zły, ponieważ przegraliśmy, prowadząc w pewnym momencie czterema bramkami. Kiedy gra się na własnym terenie nie można czegoś takiego robić, oddawać takiej przewagi. Nie możemy mieć takich problemów, kiedy nagle przeciwnik zmienia obronę i wychodzi na 4-2. Mamy również kłopoty z naszymi obrotowymi, przed meczem wymieniliśmy jednego zawodnika, a już podczas gry czerwoną kartkę dostał Pietruszko. Nasze koło nie funkcjonuje tak, jak powinno, a nie można wygrywać meczów na takim turnieju bez dobrego zawodnika na tej pozycji. Teraz zagramy z Niemcami, przeanalizujemy poprzednie spotkania i będziemy walczyć. 
Przemysław Mrozowicz (zawodnik): Nasi przeciwnicy mieli dzisiaj więcej szczęścia. My nie poradziliśmy sobie przeciwko ich podwyższonej obronie i to zadecydowało o przegranej.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest