23 sierpnia 2014

Współpraca w zakresie szkolenia trenerów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę z Akademiami Wychowania Fizycznego z Gdańska, Katowic oraz Krakowa. Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej. Zostało ono zawarte w Gdańsku w obecności prezydenta EHF, Jeana Brihaulta, a także prezydenta Hiszpańskiej Federacji, Francisco Blazqueza Garcii.
Umowę zawarto z AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku reprezentowaną przez prof. nadz. dr. hab. Tomasza Tomiaka  – Dziekana Wydziału WF, AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach reprezentowaną przez prof. dr. hab.  Adama Zająca  – Rektora Akademii oraz z AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie reprezentowana przez prof. dr. hab. Andrzeja Klimka – Rektora Akademii.

Gospodarz spotkania, prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki przyznał, że z dużą satysfakcją podpisał umowę o współpracy. – Kilka lat temu negatywnie wypowiedziałem się o możliwości kształcenia trenerskiego w naszym kraju. Widzę szansę dla rozwoju piłki ręcznej.  Będziemy dążyć do wymiany myśli szkoleniowej z zagranicą  – powiedział sternik polskiego handballu, nawiązując do planowanego podpisania umowy o współpracę z federacją hiszpańską. 

Ze swej strony prezydent Brihault zauważył, że często w naszej działalności zapominamy o podstawowych zasadach. – Dostrzegam niezwykłą rolę takiej inicjatywy. To prowadzi do dalszego rozwoju dyscypliny. Piłka ręczna potrzebuje takiego kontaktu – podkreślił Francuz.

/Fot. N.Barczyk (Pressfocus)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest