1 września 2014

Kursokonferencja sędziowska w Olsztynie

W miniony weekend w Olsztynie odbyła się przedsezonowa kursokonferencja sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jak co roku ligowi rozjemcy musieli sprawdzić się w testach teoretycznych i sprawnościowych. Program seminarium obfitował też w szereg wykładów i dyskusji.

  

Oficjalne rozpoczęcie seminarium miało miejsce w piątek o godzinie 15:00, już po chwili rozpoczął się pierwszy wykład. W rolę prelegentów wcielili się przewodniczący Kolegium Mirosław Baum oraz odpowiedzialny za sprawy szkoleniowe Marek Żabczyński. Komisarz Ligi ZPRP Bogusław Trojan omówił regulaminy rozgrywek obowiązujące w sezonie 2014/2015. Grzegorz i Tomasz Christ wytłumaczyli jak zoptymalizować trening sędziego w trakcie sezonu rozgrywkowego 

 

Sobota była dniem testów biegowych i teoretycznych. Niemal wszyscy zaliczyli sprawdzian biegowy na 2400 metrów. Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała Melania Kessler, zaś w całej stawce bezkonkurencyjny okazał się Maciej Karwowski. W teście teoretycznym najlepiej wypadł Szymon Pilarski (94,6% poprawnych odpowiedzi).

Pożegnano również tych, dla których miniony sezon był ostatnim w roli sędziego. Brawa otrzymali kończący karierę Arkadiusz Sołodko, Grzegorz Wojtyczka oraz Jarosław Czamański. Arkadiusz Sołodko swoje bogate doświadczenie będzie przekazywał młodszym kolegom, pełniąc w kolejnych latach funkcję delegata Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Kolegium Sędziów ZPRP składa serdeczne podziękowania J.M. Rektorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – prof. dr hab. Ryszardowi Góreckiemu oraz Prorektorowi ds. Nauki UW-M – prof. dr hab. Jerzemu Jaroszewskiemu. To właśnie z obiektów tej uczelni korzystali uczestnicy kursokonferencji. Z ramienia AZS UW-M opiekę nad sprawnym przebiegiem kursokonferencji sprawował wiceprezes Sebastian Witczak.

/Fot. M.Żabczyński i P.Pawlak (6)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest