6 września 2014

Puchar EHF: Wysoka zaliczka Górnika

W meczu pierwszej rundy Pucharu EHF Górnik Zabrze wysoko pokonał Zomimaka Strumica. Wynik 36:25 stawia polski zespół w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem, który już w najbliższą sobotę odbędzie się w Macedonii.

Michał Kubisztal rzucił rywalom z Macedonii 5 bramek /Fot. Archiwum

Trzeba przyznać, że końcowy rezultat nie oddaje przebiegu spotkania. Starcie było bowiem, szczególnie przed przerwą, dosyć wyrównane. W drugiej połowie zabrzanie zdecydowanie poprawili skuteczność, co znalazło przełożenie na końcowy wynik. W 45. minucie było już 25:20 dla gospodarzy, a w ostatnim kwadransie śląski zespół wręcz wypunktował rywali, zwyciężając ostatecznie różnica jedenastu bramek.