9 września 2014

Młodzieżowcy trenują w Warszawie

W dniach 8-9 września w Warszawie spotkali się zawodnicy młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni odbyli łącznie trzy treningi pod okiem nowych szkoleniowców drużyny – Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego. Młodzi Polacy ćwiczyli na obiektach AWF, przeszli też badania w pobliskim COMS. – Ta grupa ma naprawdę duży potencjał, czasu do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do MŚ pozostało niewiele, ale jesteśmy optymistami – mówi Wleklak.

– To dopiero nasze pierwsze spotkanie w tym gronie, a już za nieco ponad tydzień poznamy naszych rywali w styczniowych kwalifikacjach czempionatu globu. Losowanie odbędzie się podczas Kongresu EHF w Dublinie i choć nie będziemy przed nim rozstawieni liczymy na przychylność losu – analizuje trener.

– Jestem  zbudowany postawą tych  młodych chłopaków, co prawda nie mieliśmy wcześniej okazji spotkać się w tym zestawieniu, ale ta drużyna ma wypracowane pewne nawyki, nasi poprzednicy wykonali dobrą pracę. Widać też, że zawodnicy chcą pracować i wierzą we własne umiejętności, a to już solidne postawy do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników – dodaje Wleklak.

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Lijewski, dla którego to początek pracy w roli szkoleniowca. – Cieszę się, że rozpoczynam pracę szkoleniową w takim gronie. W swej karierze współpracowałem z wieloma znakomitymi trenerami, wraz z kilkoma kolegami kończymy też trenerskie studia magisterskie na wrocławskiej AWF, już od dawna planowałem, że po zakończeniu kariery zawodniczej pójdę właśnie w tę stronę i zamierzam dalej się rozwijać w tym kierunku – tłumaczy rekordzista pod względem występów w seniorskiej reprezentacji Polski.

– Ci młodzi chłopcy naprawdę mają papiery na granie na wysokim poziomie, już na drugim treningu widać ich zapał do pracy i nauki nowych elementów. To bardzo cieszy i sprawia, że przed nami ciekawe wyzwanie – kończy Lijewski.

W najbliższych miesiącach kadra młodzieżowców ma zaplanowane jeszcze cztery krótkie konsultacje szkoleniowe. – Zależy nam na jak najczęstszych spotkaniach, aby mieć jak najwięcej czasu na dopracowanie poszczególnych schematów – dodaje Wleklak.

Losowanie grup kwalifikacyjnych MMŚ 2015 zaplanowano na 20 września w Dublinie (godz. 10:30). Turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną w dniach 9-11 stycznia 2015. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia 2015 w Brazylii.

 

/Fot. JG (7)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest