12 września 2014

Biało-czerwone rozgromiły Białoruś

W drugim dniu turnieju towarzyskiego o tarczę miasta Cheb reprezentantki Polski pokonały Białorusinki 33:22. Od początku to Polki dyktowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pomimo przestoju pod koniec pierwszej połowy, w drugiej partii systematycznie powiększały przewagę.

Katarzyna Janiszewska rzuciła Białorusinkom trzy gole /Fot. Archiwum

W porównaniu do wczorajszego meczu z Czechami w zestawieniu Biało-czerwonych nastąpiła jedna zmiana, jedną z trzech bramkarek – Małgorzatę Gapską, zastąpiła leworęczna rozgrywająca Ewa Andrzejewska, która rozegrała niezłe zawody zdobywając cztery bramki i wraz z Aleksandrą Zych i Agnieszką Kocelą była najskuteczniejsza w zespole.

Po dwudziestu minutach od pierwszego gwizdka podopieczne Kima Rasmussena prowadziły już 14:7 i to chyba nieco uśpiło ich czujność. Bardzo dobrze grała prawoskrzydłowa Katarzyna Janiszewska, która już wtedy miała na swoim koncie zapisane trzy trafienia. W końcowych minutach tej partii do głosu doszły rywalki i udało im się nieco zmniejszyć straty, do przerwy było 16:13 dla Polek.

W drugiej połowie trener Rasmussen sporo rotował składem, ale znakomicie wpłynęło to na postawę jego drużyny. Biało-czerwone niepodzielnie panowały na boisku, zwiększając przewagę i pewnie zwyciężając 33:22.