13 września 2014

Druga wygrana Polek, triumf w Chebie

Na zakończenie rozgrywanego w czeskim Chebie turnieju towarzyskiego, reprezentacja Polski pokonała Słowację 28:21 i tym samym niemal zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej imprezy. W ostatnim meczu Czeszki grały bowiem z Białorusinkami, aby zagrozić Polkom gospodynie musiały zwyciężyć różnicą 17 bramek. Wygrały tylko 28:25 i to Biało-czerwone odebrały okazały puchar za pierwszą lokatę. Iwona Niedźwiedź została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju.

/Fot. Archiwum

To było zupełnie inne spotkanie w wykonaniu Biało-czerwonych, niż ich dwa wcześniejsze mecze w ramach turnieju. Tym razem to Polki musiały bowiem gonić wynik w pierwszej połowie, nasz zespół popełnił w tym okresie gry sporo błędów indywidualnych, zawodziła też skuteczność.  Z tą kłopotów nie miały Słowaczki, które po dwudziestu minutach prowadziły już 9:5.

Na nasze szczęście kolejne trzy trafienia należały do polskiego zespołu, na listę strzelczyń wpisały się Patrycja Kulwińska i dwukrotnie Iwona Niedźwiedź (9:8). Niestety po chwili kibice w hali w Chebie ponownie oglądali trzybramkową serię, jednak tym razem punktowały nasze rywalki. Podobnie jak w czwartkowym meczu przeciw Czeszkom, Biało-czerwone grały zrywami.

Po okresie przewagi naszych południowych sąsiadek, ostatnie dwie akcje pierwszej partii należały do podopiecznych Kima Rasmussena. Bramki Katarzyny Janiszewskiej i kontaktowa Agaty Cebuli przyniosły do przerwy wynik 14:13 dla Słowacji.

To właśnie te dwie zawodniczki w drugiej połowie należały do wyróżniających się postaci w polskich szeregach. Obie dopisały jeszcze do swojego strzeleckiego dorobku po trzy gole, dzielnie wspierała je z obwodu Marta Gęga, także autorka trzech trafień.

Oglądaliśmy odmienioną polską drużynę, zdecydowanie lepiej funkcjonowała defensywa, bramkarki odbiły kilka ważnych piłek. Dość powiedzieć, że w całej drugiej partii rywalki zdobyły zaledwie siedem bramek.

Szczelna obrona była kluczem do zwycięstwa w całym meczu, co ważne zwycięstwa przekonującego, które w zasadzie zapewniło Biało-czerwonym końcowy triumf w imprezie.

Więcej informacji na temat turnieju znaleźć można na oficjalnej stronie:

oraz profilu na facebook’u:

Radość polskiego zespołu po odebraniu pucharu za triumf w turnieju /Fot. Krzysztof Demko