16 września 2014

Kolejne święto szczypiorniaka w Gnieźnie

W Gnieźnie, w miniony weekend (12–14.09), został rozegrany VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2014”. Zespoły, jak co roku, rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Tym razem organizatorzy postanowili że zagrają: młodziczki (2000 i młodsze) oraz dzieci (2002 i młodsze).

Do Pierwszej Stolicy zjechały drużyny z Warszawy, Radzymina, Lubina, Dopiewa, Buku, Koszalina, Wąbrzeźna, Kowalewa Pomorskiego, Lubicza, Budzynia oraz  Jeleniej Góry. Mecze odbywały się w dwóch halach sportowych.

W obu rocznikach wystąpiło po dwanaście zespołów. Łącznie w imprezie wzięło udział 312 uczestników. Rozegrano w sumie 84 spotkania. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” w grupach, następnie o miejsca systemem pucharowym. W kategorii dzieci bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki UKS Bukowia I Buk. W meczu finałowym pokonały dość pewnie drużynę ROKiS Radzymin. Trzecie miejsce zajął miejscowy zespół UKS Tuzinek SP 12 Gniezno. W starszej kategorii (młodziczki) triumfowały gnieźnianki. Miejscowa drużyna MKS MOS wygrała wszystkie spotkania. W zaciętym finale pokonała zespół KPR Jelenia Góra 5:4.

Najlepszą zawodniczką w roczniku 2002 i młodsze została Julia Korytkowska z Bukowi Buk. Najlepszą bramkarką została Milena Dmowska z ROKiS Radzymin, a najwięcej bramek zdobyła Justyna Świerżewska również z Radzymina.

Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Joanna Derlacz z Radzymina, Julia Depa i Zofia Michalska z Buku oraz gnieźnianka z Tuzinka, Marta Kłodowska. W roczniku starszym 2000 i mł. najlepszą zawodniczką została Milena Kaczmarek z Dopiewa, najskuteczniejszą piłkarką okazała się gnieźnianka z MKS MOS Monika Walkowska, a najlepszą bramkarką Natalia Filowczuk z Jeleniej Góry. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Natalia Wilamowska – Lubicz, Weronika Hipner – Lubin, Daria Brożko – Dopiewo, Wiktoria Rudzka – Radzymin, Zuzanna Dubiej – Jelenia Góra, oraz dwie gnieźnianki z MKS MOS Daria Konieczna i Karolina. Kasprowiak Wybrano także najlepsze zawodniczki swoich drużyn.

Ponadto  rozlosowano wśród uczestników dwa rowery. Zawody te mogły się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Gniezna, oraz środkom finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest