23 września 2014

Lider zagra w Chorzowie

PGNiG Superliga kobiet nabiera przyspieszenia by za chwilę zwolnić. Tak będzie się działo aż do grudniowych mistrzostw Europy, gdyż zespół narodowy będzie potrzebował czasu na odpowiednie przygotowanie. Lider rozgrywek, Vistal Gdynia, w 4. kolejce zagra w Chorzowie.

Aussie Sylex Sambor Tczew – Energa AZS Koszalin / środa g. 17:00
Beniaminek z Tczewa początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Trzy mecze, trzy porażki. Przegrane z czołowymi zespołami ligi nie były jednak dotkliwe, najwyżej siedmioma bramkami. Trener Leszek Elbicki narzeka na brak liderki, ale liczy na przełamie złej passy. Energa z dwóch wyjazdów wróciła na tarczy, ale przeciwnicy byli podobnej klasy, z którymi mierzył się dotąd Sambor.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – MKS Selgros Lublin / 01 października
Olimpia-Beskid ma identyczny dorobek co Sambor i trudno się spodziewać, że zostanie on poprawiony w konfrontacji z mistrzyniami Polski. Lublinianki na razie wygrywają wszystko zgodnie z planem. Podopieczne Sabiny Włodek szlifują taktykę, gdyż wkrótce będą musiały dzielić krajowe obowiązki z Ligą Mistrzyń.

EKS Start Elbląg – KPR Jelenia Góra / środa g. 18:0
0
Elblążanki trzeci kolejny mecz rozegrają we własnej hali. Miejscowi kibice liczą, że ich drużynie wreszcie uda się zainkasować komplet punktów. Oto nie będzie jednak łatwo, ponieważ zespół z Jeleniej Góry ostatnio zasmakował już w zwycięstwie. 

Vistal zagra w Chorzowie / Fot. P. Matusewicz Pressfocus

KPR Ruch Chorzów – Vistal Gdynia / środa g. 17:00

Ruch z pewnością nie jest faworytem meczu, ale w Chorzowie mają nadzieję, że po dobrym występie w Piotrkowie Trybunalskim zdarzy się niespodzianka i „Niebieskie” zainkasują kolejne dwa punkty. Trzeba mimo wszystko mierzyć siły na zamiary. Na Śląsk przyjedzie bowiem lider rozgrywek, sam Vistal. Gdynianki na ostatni turniej reprezentacji Polski dostarczyły aż siedem zawodniczek.
 
KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / środa g, 18:30
Wicemistrzynie Polski ani na krok nie ustępują Vistalowi i Selgrosowi. Tak zapewne będzie do pierwszego bezpośredniego meczu przedstawicieli czołowej trójki. W Lubinie zobaczymy dwie najskuteczniejsze szczypiornistki superligi. Z jednej strony wystąpi liderka Stefka Agova (27 bramek), a z drugiej Joanna Obrusiewicz (25 goli).

Pogoń Baltica Szczecin – SPR Olkusz / środa g. 18:00
Zespół Adriana Struzika jest aktualnie czwartą siła superligi. Aspiracje klubu sięgają jednak wyżej. Z tego powodu nikt w Szczecinie nie wyobraża sobie utraty choćby punktu z najsłabszą drużyną rozgrywek.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest