4 października 2014

Bratankowie wymagającym rywalem Vive

Vive Tauron Kielce pokonało we własnej hali węgierski MOL-Pick Szeged 37:32 (18:17) w meczu drugiej kolejki grupy D Ligi Mistrzów. W kolejnym meczu tych rozgrywek mistrzowie Polski, 12 października, zagrają w Hali Legionów z ukraińskim Motorem Zaporoże.

Kieleccy kibice gorąco powitali bramkarza gości, Piotra Wyszomirskiego. Reprezentant Polski zmienił legendarnego Jose Manuela Sierrę  dopiero w 49 min, gdy gospodarze prowadzili  sześcioma bramkami. Wicemistrz Węgier, triumfator ostatniej edycji Pucharu EHF, okazał się wymagającym rywalem.
Szybka, kombinacyjna gra Madziarów w ataku sprawiała, zwłaszcza w pierwszej połowie, sporo problemów kieleckiej defensywie. Już po pierwszym kwadransie, za faul na Deanie Bombacu, plac gry musiał opuścić Michał Jurecki. Decyzja niemieckich sędziów nie podcięła jednak skrzydeł żółto-biało-niebieskim. Do przerwy wynik oscylował wokół remisu. Gospodarze zeszli do szatni ze skromnym prowadzeniem 18:17.

W drugiej połowie, kielczanie pokazali się z dużo lepszej strony. Zdecydowanie poprawili grę w obronie oraz w ataku i przejęli kontrolę nad spotkaniem. Zmieniający się system obrony z 5-1 na 6-0 sprawiał sporo problemów węgierskiemu zespołowi. Zawodnicy Vice, prowadząc 31:24, zgubili koncentrację. Ułatwiło to gościom  odrobienie strat, nie na tyle jednak, aby wygrana mistrzów Polski była zagrożona. Szczególnie groźna była dwójka Bombac oraz Zsolt Balogh, którzy w całym meczu zdobyli razem ponad połowę bramek dla Pick. Drugie zwycięstwo pozwoliło Vive utrzymać prowadzenie w grupie.